"Роблю добро у важкий воєнний час через квіти": чернівчанка засадила квітами вулиці Калічанки

Вздовж тротуарів на об’їзній, біля магазину та бібліотеки. А ще - замість огорож. Яскравими квітами озеленила частину вулиці Білоруської, а також прилеглих Гайсинської та Бершадської місцева жителька Наталія Андрущак. Зі зламаною ногою, поламавши об сухий грунт уже третю сапу, жінка продовжує творити красу. Каже, таким чином дарує трохи доброти людям у важкі воєнні часи.

З Наталею, яку знає вся Калічанка, поспілкувалася й кореспондентка БукІнфо.

Впізнати Наталію нескладно. Рухаючись назустріч, вона щиро посміхається, несучи в руках величезний букет квітів. Ароматні й ніжні флокси, яскраві гортензії. Кожна китиця квітки - іншого кольору.

"Я спеціально підбирала цей букет для вас", - каже пані Наталя, простягаючи квіти в подарунок.

Зустрічаємося з Наталією Андрущак біля хлібного магазину, де жінка раніше працювала продавчинею.

Зустрічаємося з Наталією Андрущак біля хлібного магазину, де жінка раніше працювала продавчинею. Тут уже п’ять років вона доглядає за клумбами, які засадила з власної ініціативи. В магазині жінка вже не працює, а квіти садить. Більше того, минулого року, Наталія зламала ногу. Попри біль, вона все одно працює над грядками, даруючи красу місцевим мешканцям.

Клумби, наче килим. Яскраві іриски, нарциси, тюльпани, флокси. Троянди, які, на жаль, уже відцвітають... Величезна площа роботи.

На грядках жінка "малює" візерунки. Як килими, а чи вишиті рушники. "Торік же клумба з ірису вийшла патріотичною, - каже пані Наталя, розповідаючи про свої квіти. - Я посадила іриси, пелюстки яких мали жовте й синє забарвлення. Й так співпало, що вони утворили прапор України. То було символічно. Патріотична клумба - у важкий час".

Розповідаючи про квіти, пані Наталя щиро посміхається. І так, зізнається, що малює візерунки квітів не лише на грядках, а й насправді.

Наталія Андрущак: "Мені здається, що я дарую добро людям, висаджуючи яскраві й красиві квіти".

"О, я квіти малюю на папері. З уяви. Яскраві, розкішні букети. Це моє хобі. Те, що люблю й біля чого відпочиваю", - каже пані Наталя.

Прогулюючись Калічанкою, де чи не на кожному кроці - квітка, яку виростила пані Наталя, потрапляємо на обійстя будинку Наталії Андрущак.

Наталія Андрущак: "Та в мене й петрушки нема де посадити. Кругом квіти".

Тут же направду - ніде яблуку впасти. Одні квіти.

"Та в мене й петрушки нема де посадити. Кругом квіти", - каже Наталя, показуючи свою оранжерею.

В тіньочку попід горіхом стоїть невеличкий столик із лавками. А навколо - чимало троянд і лілій. Деякі - заввишки з людину, деякі кущі - вищі. За хатою - чергові кущі троянд, уже відцвіли різноманітні сорти тюльпанів, а також багато флокс. Ароматні флокси найрізноманітниших кольорів - ідеальна локація для фотосесії.

"Я мрію озеленити всю Калічанку, - зізнається жінка. - Мені хочеться робити добро. Кожен його творить по-своєму. Мені здається, що я дарую добро людям, висаджуючи яскраві й красиві квіти".

Марина КОРПАН, журналістка
Спеціально для БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації