Найглибша свердловина у світі? Вчені дісталися до мантії Землі

Вчені змогли дістатися до мантії Землі та отримати кілька важливих зразків, завдяки яким буде зроблено багато цікавих наукових відкриттів

За повідомленням новинного порталу Новини Meta.ua, вчені, які вивчають структуру Землі, досягли значного прориву при досліджені глибоких земних шарів. Для цього вченим вдалося подолати існуючі технологічні обмеження, застосувавши унікальне рішення. Справа в тому, що сучасні технології дають змогу за допомогою буріння робити глибокі свердловини в Землі для того, щоб добувати корисні копалини з надр планети.

Глибина найбільшої свердловини, яку вдалося пробурити людям, становить 12 кілометрів. Вона може здатися дуже глибокою, але насправді це далеко не так. Вчені постійно прагнуть докопатися до внутрішнього шару Землі, оскільки він становить великий інтерес для наукової спільноти. Відомости про те, що геологи спромоглися дістатися до мантії стали сенсаційними.

Що являє собою мантія Землі

Мантія є однією з внутрішніх оболонок нашої планети, яка знаходиться під земною корою. Зазвичай вона розташовується на глибині 30 кілометрів від поверхні Землі. Дістатися до неї не вдавалося нікому, але група сучасних геологів знайшла спосіб, щоб впоратися з цим завданням. За допомогою бурової установки вони зробили отвір глибиною кілька сотень метрів під дном Атлантичного океану.

Роботи велися в північній його частині. Відносна глибина отвору виявилася найглибшою з усіх, які були вириті раніше з метою отримати частинки мантійних порід. Посилання на новину веде до більш детальної інформації про це.

Земна мантія – це внутрішній шар планети, що складається переважно з твердої породи. Його товщина становить 2900 км. Це 84% від усього об’єму Землі. Основними компонентами мантії є силікати, а також сполуки кисню і кремнію. Цей шар бере участь в еволюції земної кори, а також впливає на тектоніку плит.

Як геологи дісталися до мантії Землі

Мантія давно вивчається вченими з багатьох країн світу, але глибина залягання цього шару на суші дуже велика, тому дістати до неї за допомогою буріння неможливо. Вченим вдалося визначити, що глибоко в морі відстань до мантії становить лише 5-6 км. Вони сподіваються, що дослідження, які проводяться на борту корабля JOIDES Resolution, допоможуть їм визначити точний склад мантії та її структуру.

Також вчені сподіваються дізнатися, яку роль у вулканізмі відіграє магма. Отримані фрагменти мантії допоможуть краще вивчити процес магматизму, а також глобальний склад шару, який становить більшу частину Землі.

Дослідники вивчатимуть видобуті проби і визначать, які хімічні реакції відбуваються між водою і породами магми і як за рахунок них могло з’явитися життя на Землі.

Для того щоб реалізувати свою місію, вченим довелося пробурити масив Атлантида, який являє собою гору, що знаходиться на дні моря. Зразки, добуті з дна, складалися з магматичної породи перидотиту, компонентами якої є мінерали олівін і піроксен.

За версією вчених, водень, який утворюється під час реакції олівіну з морською водою, сприяє утворенню органічних молекул. Результати попередніх досліджень показують, що за знаходженням карбонату в породі можна визначити, де тече велика кількість рідини. Ці ділянки могли бути найбільш сприятливими для життя. Завдяки витягнутим зразкам вчені зможуть вивчати природу землетрусів і визначати кількість тепла, яке виробляється мантією.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації