На Буковині з’явилося своє ковбойське ранчо, де розробили спеціальний реабілітаційний кінний маршрут для захисників, які отримали на війні важкі поранення

На Буковині з’явилося своє ковбойське ранчо, яке залюбки відвідують туристи і де розробили спеціальний реабілітаційний кінний маршрут для захисників, які отримали на війні важкі поранення. А створили ранчо буковинець Андрій Смогоржевський та його родина.

Про це у Фейсбук повідомив голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко, який відвідав “буковинського ковбоя” і подякував Андрієві та його родині за допомогу українським воїнам.

Організовуючи подорожі для туристів, Андрій Смогоржевський та його родина намагаються, аби люди відчули дух свободи. 17 років тому він придбав старий будинок із землею у Снячеві та облаштував там ранчо.

Щоб взяти участь у кінних походах, до буковинського ковбоя приїжджали шанувальники верхової їзди з європейських країн.

Гостей поменшало відколи у нас триває повномасштабна війна. Як тільки вона розпочалася, відвідувачі ранчо відкрили пункти збору допомоги для українців у трьох польських містах.

Тим часом Андрій їздив до кордону, аби забирати вантажі і передавати за потребою. На його ранчо тоді жили 12 коней, однак родина прийняли ще десятьох, яких під обстрілами вивезли з Бучі й Ірпеня.

Аби доглядати за таким табуном, довелося змінити локацію і облаштувати ранчо у селі Слобода-Комарівці, де більша територія. Адже тварин утримують в максимально наближених до природи умовах. Щоб коні жили вільно і їм вистачало їжі, потрібна площа не менше гектара на одну особу. Це дозволяє лише підгодовувати тварин у період холодів.

Тож нині Андрій з сім’єю обживається у будинку, зведеному на початку 20-го століття. Знайдені світлини свідчать, що колись тут мешкала багатодітна родина. Будівлю намагається зберегти в автентичному вигляді. Гості радо ночують на печі та ліжках, зроблених із дерева, частуються домашньою їжею, підтримують багаття і гарну розмову просто неба.

Нещодавно тут побували українські воїни, котрі отримали важкі поранення на війні. Андрій розробив для них адаптивний кінний маршрут, що дає можливість захисникам мандрувати після пережитих ампутацій. Крім того, верхова їзда та спілкування з тваринами допомагають зберегти ментальне здоров’я. Це дуже важливо для бійців.

Аби підтримати їх, Андрій співпрацює з львівським реабілітаційним центром і готовий працювати з буковинськими закладами, які надають реабілітаційні послуги.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації