До Чернівців завітала просвітницька виставка «Наука - це вона»
Експозиція розташувалася у Молодіжному центрі Чернівців «Резиденція молоді»
Благодійний освітній проєкт STEM is FEM привіз до Чернівців художню виставку освітнього арт-проєкту «Наука - це вона». Експозиція розповідає про 12 видатних українських жінок-науковиць минулого та сучасності та вщент руйнує стереотипи про «нежіночність» «серйозної» науки.





Урочисте відкриття виставки відбулося 22 вересня у «Молодіжному центрі Чернівців «Резиденція молоді». Директорка центру Світлана Олексійчук наголосила, що виставка має не лише просвітницький, але й виховний аспект.
Виставка складається із 12 стилізованих портретів видатних українських жінок-науковиць ХХ-ХХІ століття, які створила група сучасних ілюстраторів - Сергій Майдуков, Анна Іваненко, Анна Сарвіра, Євгенієя Полосіна та Ольга Дехтярьова.



«Особливістю виставки є те, що підписами до картин є не професійні тексти, а есе дівчат-аматорів, відібрані під час національного конкурсу. Тому твори не лише розповідають «суху» інформацію про науковий та життєвий шлях героїнь, а й сповнені живими емоціями - повагою, захватом та бажанням наслідувати», зазначив ініціатор «Наука - це вона», засновник технологічної компанії Roosh Сергій Токарєв.



Відвідати виставку у «Резиденції молоді» можна до 10 жовтня. Центр відкритий з понеділка по п’ятницю, з 11:00 до 19:00. Вхід вільний.
Зазначимо, проєкт реалізовується за підтримки міжнародних організацій UNICEF та ООН Жінки в Україні в рамках глобальної кампанії ООН Жінки «Покоління рівності» з популяризації гендерного паритету серед молоді та забезпечення лідерства жінок в технологіях та інноваціях.

STEM is FEM - неурядовий освітній проєкт, що знайомить українських школярок із STEM-спеціальностями та надихає обирати технічні спеціальності попри ґендерні упередження. Слідкувати за анонсами подій проєкту можна на сайті STEM is FEM або на офіційних сторінках у соцмережах Facebook та Instagram.
Олександра ПАНЯК
Фото надані організаторами проекту
-
Військовий поблизу білоруського кордону знайшов зуби мамонта
-
У Фейсбук накинулися на власника Lamborghini, який припарковував своє авто на місці для інвалідів. Водій відповів так дотепно, що всі хейтери дуже пожалкували
-
Глобальне потепління: у Дністрі поблизу Хотина Чернівецької області вперше з'явилися незвичні птахи
-
“У гори треба йти з відкритим серцем”: історія сходження чернівчанки, професорки ЧНУ Олени Карлової на одну з найвищих вершин світу
-
Показали нову печеру на Тернопільщині, яку назвали "Гранд каньйон", вхід до якої був завалений деревом. Вона вразила дослідників своїм об'ємом
-
У покинутому дорогому маєтку мільярдера виявили колекцію раритетних автомобілів. І їх ніхто не вкрав