Земля під спорткомплекс. Камінь спотикання між ОДА та міськрадою

ЗЕМЛЯ І ДЕПУТАТИ / 

Ідейне протистояння між Чернівецькою ОДА та Чернівецькою міською радою цього разу проявило себе у питанні будівництва так званого палацу спорту “Буковинський”.

Нагадаємо, ще влітку минулого року голова Чернівецької ОДА Сергій Осадчук запропонував Президенту Володимиру Зеленському у рамках програми «Велике будівництво» у Чернівцях збудувати «Лукодром олімпійської майстерності». Згодом на сайті адміністрації повідомлялося, що триває робота над виготовленням проєктно-кошторисної документації для споруди.

 

У Чернівцях збудують Лукодром олімпійської майстерності

 

Наприкінці минулого року, 29 грудня 2020 року, ОДА в особі КЗ «Чернівецька обласна школа вищої спортивної майстерності» подає та реєтрує заяву з наміром отримати у постійне користування земельну ділянку, за адресою вул. Хотинська,4, площею 5,8078 га для будівництва палацу спорту «Буковинський».

За результатами розгляду заяви профільний департамент міської ради зареєстрував проєкт рішення з пропозицією затвердити проєкт землеустрою, змінити цільове призначення та передати міську землю області. 

Згодом на засіданні комісії з питань земельних відносин, архітектури та будівництва, за пропозицією депутата Степана Руденка, вирішують відмовити у передачі земельної ділянки.

На своїй сторінці у Фейсбук голова фракції “Слуга народу” у міській раді Віталій Другановський пояснив рішення міської ради щодо бажання ОДА отримати землю. “Чернівецька ОДА запропонувала затвердити місце під забудову спорткомплексу на вулиці Хотинській з подальшим його переданням під обласне управління.  Проте у визначеній ними локації  розташовані високовольтні лінії електропередач. Тож уявити як вони і громіздкий спорткомплекс співфункціонуватимуть - просто технічно неможливо. Натомість альтернативного бачення, де можна було б збудувати відповідну будівлю, депутати сьогодні не почули. Дехто з обранців висловилися щодо ймовірності перенесення електропередачі. Враховуючи те, що я особисто вивчав це питання, то зауважив, що така операція - дуже коштовна справа, на яку місто може витратити мільйони гривень. Впевнений, що ми маємо знайти оптимальніший варіант, а не найдорожчий”, - йдеться у повідомленні.

І оптимальний варіант, певно, знайшовся. Адже того ж дня,  2 квітня 2020 року, на сесії депутати міської ради таки виділили землю під будівництво спортивного комплексу та басейну. Згідно даних публічної кадастрової карти України, ділянка знаходиться на розі вулиць Руської та Бориспільської, біля траси Мотокросу. Саме тут, як прозвучало на сесії ради, планують у дві черги збудувати спорткомплекс та басейн. Орієнтовна площа ділянки - 0,5044 га. За рішення проголосували 23, не голосували - 16 депутатів.

Заступник міського голови Василь Зазуляк пояснив, чому міська рада не змогла виділити Чернівецькій ОДА земельну ділянку для можливого палацу спорту: “Ділянка, яка пропонувалася, знаходиться у Садгорі, неподалік – Калинівський ринок. Основні події, якими можна заповнювати палац спорту, відбуваються у вихідні дні. А тепер уявіть собі лишень затори на дорогах”, -  пише АСС. Також Василь Зазуляк вказав на високу вартість будівництва та обмеження у часі, адже дедлайн заявок на одержання фінансування уже через 20 днів.

 


Коментарі:
Більше новин по темі: