З такими провокаціями «порядок в домі» точно не наведеш – депутати Чернівецької міськради висловилися про сьогоднішню зірвану сесію

Сьогоднішня сесія Чернівецької міської ради виявилася конфліктною. Точніше, сесії як такої не відбулося – її зірвала деструктивна опозиція, для якої, схоже, гасло «Чим гірше для міста, тим краще нам» стало дороговказом. Зранку до сесійної зали прийшли двірники управляючої компанії «Порядок у домі», з якою міськрада розірвала угоду за неналежне виконання своїх обов’язків. Компанія, яку тісно пов’язують з депутатом Чернівецької міськради Михайлом Яриничем. Відтак розпочалися суперечки, які вийшли далеко за етичні норми та й взагалі за депутатські повноваження. Конструктивної роботи, на жаль, так й не відбулося.

– Сьогодні сесію зірвали. Завтра запланована 10 сесія. Але знову ж таки, якщо люди прийдуть з мітлами, відрами, то я не думаю, що у нас вийде вирішувати й інші людські питання, які є важливими для життя й розвитку міста. На жаль, маємо зараз таку ситуацію. Найбільше прикро це те, що це інтереси однієї приватної компанії, яку відстоюють деякі депутати, а люди лише заручники, якими маніпулюють. Гірше за все те, що це є тиск на міську раду з метою здійснення корупційних дій, – розповіла у коментарі БукІнфо секретарка міської ради Марина Кирилюк. Посадовиця додає, що власники компанії «Порядок у домі» мають зрозуміти й усвідомити, що будь-які суперечливі питання, які виникають між двома учасниками договірних відносин, вирішуються у судовій площині. – Це чітко визначено законодавством України, а не через тиск з використанням людей, – зауважує Марина Кирилюк.

Олексій Каспрук

Депутат Чернівецької міської ради від «Пропозиції», екс-мер міста Олексій Каспрук у коментарі БукІнфо зазначив, що сьогодні було відразу зрозуміло, що роботи сесії не буде.

– Сесія була зірвана з самого початку. Люди прийшли, бо переживають за своє майбутнє, але ми чітко бачили, що це підігрівалося деякими депутатами, які намагалися спіймати на цьому політичний хайп. Поводилися вони ганебно та зірвали роботу. Щодо проблеми з управлінською компанією і якістю надання послуг, то вони реально є. Як і те, що вони дурять чернівчан, не надаючи послуги, а тільки знімаючи кошти. Це питання треба нормально врегульовувати, у робочому порядку, – каже Олексій Павлович.
Щодо проблеми із роботою для працівників компанії «Порядок у домі» Олексій Каспрук каже: «Сьогодні було кілька маніпуляцій щодо цього питання. Я ж можу точно гарантувати, що ці професійні люди, які важко працюють і наводять лад у місті, точно без роботи не залишаться. Чи у цього підприємця, чи на іншому підприємстві, але таких людей шукають «днем з вогнем». Працювати особливо нема кому, тож робота буде».

Також ми поцікавилися думкою щодо сьогоднішньої сесії у депутата Чернівецької міської ради від фракції «Єдина Альтернатива» Тараса Прокопа, якого навіть встиг копнути у живіт (щоправда, потім вибачився у Фейсбук) депутат від «Нарконтролю» Михайло Яринич:

Тарас Прокоп

«Як на мене, це є чергова спроба з боку опозиції зірвати роботу міської ради й знову зробити хаос у місті, як вони це робили попередні роки. За попередні роки, коли вони у ручному режимі управляли містом, скидали міського голову, вони змогли розробити чимало схем для власного збагачення.

Одна з схем стосувалася роботи управлінських компаній, які здійснюють прибирання міста. Зараз, коли ми почали наводити лад з управлінськими компаніями і коли отримуємо чимало скарг з боку чернівчан щодо якості прибирання, було складено акти зі сторони Департаменту щодо неналежного стану прибирання від компанії «Порядок у домі». Відтак на підставі актів було розірвано угоду. Зараз, замість того, щоб налагодити свою роботу і зробити все можливе, щоб здійснювати якісне прибирання у місті, представники цієї приватної компанії, а також зацікавлені депутати, спрямували людей на сесію, щоб заблокувати роботу і вимагали відновлення договорів.

У якийсь момент, коли я спілкувався з людьми, пояснював їм ситуацію, мотиви, чому їх привели у зал і яким чином відбувається збагачення на роботі цих приватних компаній, мене вдарив Михайло Яринич. Це супроводжувалося погрозами, щоб я перестав спілкуватися з людьми й говорити їм правду. Я написав заяву у поліцію, будемо далі вирішувати цю ситуацію законним шляхом».

Тарас Прокоп каже, що сьогодні депутати мали завершити серпневу сесію, розглянути багато земельних питань і мали відкрити уже вересневу сесію: «На наступній сесії є також багато питань, де є інтереси депутатів, які зокрема сьогодні зірвали сесію. Одним із питань, які спричинили дискусію є об’єднання поліклінік «Гравітон» і КНП «Міська поліклініка №1». Там є теж сфера інтересів цих депутатів. Думаю, що у зв’язку з цим вони вирішили максимально відтягувати розгляд цих питань на сесіях, тому що, як на мою думку, є певна корупційна складова і зацікавленість деяких депутатів у продовженні роботи поліклініки «Гравітон» у такому вигляді як є зараз. І через це є активний опір цьому процесу».

Прокоментував нашим колегам з ТРК Чернівці зірвану сесію директор департаменту інфраструктури та благоустрою міськради Григорій Прохоренко і міський голова Чернівців Роман Клічук. Дивіться сюжет:

Спілкувався Віталій АНДРОЩУК, БукІнфо (с)
Використано архів та скріншот ТРК Чернівці

(с)


Коментарі:
Більше новин по темі: