Юрій Лесюк і Марина Кирилюк про вакцинацію, ліжкомісця та політичний цинізм

Під час брифінгу заступник Чернівецького міського голови Юрій Лесюк та секретарка міської ради Марина Кирилюк розповіли про ситуацію з поширенням коронавірусу у Чернівцях. Йшлося про заповненість ліжок, оплату праці лікарів, вакцинацію та про скликання позачергової сесії «запроданцями».

Щоденний контроль

Юрій Лесюк зауважив, що ситуація із поширенням коронавірусної інфекції щодня аналізується та контролюється. – Ми перебуваємо, як і раніше, у «помаранчевій» зоні. Є певні показники, які характеризують приналежність тієї чи іншої області, у даному випадку нашої, проте окремо по місту не проводяться оціночні дані. В принципі, ми бачимо покращення і це дуже тішить. Сподіваємося, що це вже буде – стабільне покращення щодо наповненості ліжкового фонду і щодо наповненості ліжок, які передбачають використання кисню.

Крім того, ми можемо сказати, станом на 8 листопада, що відсоток наповненості ліжкового фонду складає 83,5%, на відміну від минулого тижня, коли цей показник складав 90,5%. Також, такий показник, як показник підтверджених випадків на 100 тисяч населення на цьому тижні складає 680, у минулий понеділок він складав 731, – повідомив заступник Чернівецького міського голови Юрій Лесюк.

Посадовець зазначив, що контролі знаходиться й вакцинація. – Достатньо успішно в місті відбувається цей процес. Всього у місті було вакциновано 77496 осіб, у тому числі 500 дітей, загалом це складає 29,4%. Щоденно місто виконує до 45% всіх введень вакцини, які проводяться в області. Також депутатів цікавила інформація про наповненість ліжок у тій, чи іншій міській лікарні. Ми отримуємо цю інформацію щодня. Якщо брати опорну лікарню №1, там найбільша кількість ліжок – 140, які всі забезпечені киснем. Із отриманням центрального кисню знаходяться 85 хворих. А загалом 102 хворих перебуває у лікарні, – зауважив Юрій Лесюк.

Про скликання сесії

Секретарка Чернівецької міської ради Марина Кирилюк розповіла про вимоги частини депутатів (фракції опозиції - Рідне місто, Команда Михайлішина та Народний контроль, - БукІнфо) скликати позачергову сесію у зв’язку із поширенням коронавірусу у Чернівцях: «Хочу зазначити, що представникам наших виборців не личить сіяти паніку. Від них очікується конструктивна робота. І саме це я доводила декілька разів, коли ми зустрічалися і обговорювали це питання. Я наводила докази, що у нас немає критичної ситуації із СOVID захворюванням.

Медичні заклади повністю забезпечені всім необхідним для того, щоб надавати належним чином допомогу всім, хто потребує. Зрозуміло, що ситуація не є простою, стурбованість депутатів правильна, але водночас я закликаю їх раціонально мислити і сприймати ту інформацію, яка доводить, що сфера охорони здоров’я працює максимально злагоджено».

Марина Кирилюк додала, що цинічно використовувати складну ситуацію у політичних цілях, про що говорить вимога щодо скликання позачергової сесії. – Чергова сесія у нас не завершилася і вона буде продовжена. Депутати будуть підіймати питання щодо додаткового фінансування медичної галузі. Скоріше за все рішення буде схвальним від всіх депутатів, адже всі розуміють, що охорона здоров’я у нас у пріоритеті, – зазначила посадовиця.


Коментарі:
Більше новин по темі: