ЄС нам в поміч: Завершилася модернізація вуличного освітлення в Чернівцях

НАЙ БУДЕ СВІТЛО /

Понад сто тисяч жителів Чернівців ​​почуваються комфортніше і безпечніше на освітлених вулицях міста в нічний час, а міська влада отримує менші платіжки за використану електричну енергію. Це перші результати енергоефективного проєкту «План дій сталого енергетичного розвитку для місцевого соціально-економічного розвитку: практичне впровадження плану дій сталого енергетичного розвитку у напрямку сталого, розумного та енергоефективного міського освітлення в м. Чернівці»», який місто реалізувало за фінансової підтримки Європейського Союзу.

У 2017 році завдяки участі Чернівців у ініціативі Угода мерів місто отримало можливість подати заявку на грант і отримати співфінансування модернізації вуличного освітлення. Загальна вартість проекту - 1 542 024 євро. Згідно з умовами, грант Европейського Союзу покрив 80% вартості (1 217 891 євро).

За три роки реалізації проекту в місті оновлена третина вуличного освітлення. Замінено майже чотири тисячі вуличних ламп на енергоефективні лед-світильники та модернізовано 88 км ліній електромереж та 32 вуличних шаф. Для нових світильників розроблено систему моніторингу: нові шафи керування забезпечать автоматичне вмикання/вимикання ліхтарів та в автоматичному режимі надсилатимуть дані щодо обліку електроенергії та інформацію про можливі несправності. У нічний час світильники будуть працювати з меншою потужністю – це дасть змогу заощадити ще більше електроенергії.

Окрім того, у трьох районах міста встановили 16 сонячних панелей, а також освітили 3 пішохідні переходи

Модернізації вуличного освітлення - це не тільки про підвищення рівня комфорту жителів, але і про економію електричної енергії. За попередніми підрахунками, річне споживання енергії у порівнянні з базовою лінією зменшиться на 1 485 МВт-год або 62%. У грошовому еквіваленті фактична економія – 84 100 євро щорічно.

Окрім того, впровадження світлодіодного вуличного освітлення дозволить скоротити викиди вуглекислого газу в Чернівцях більше, ніж на 506 тонни, - щорічний обсяг викидів від 324 нових автомобілів.

Тривалість Проекту - 3 роки.

Бюджет Проекту – 1 542 024 євро.

Кошти Європейського Союзу: 1 217 891 євро.

 

 

«Угода мерів – Демонстраційні проекти»:

 

У жовтні 2015 року стартувала ініціатива «Угода мерів щодо клімату та енергії», яка визначила нові горизонти й добровільні зобов’язання: до 2030 року скоротити викиди СО2 на 40% порівняно з базовим роком. У ЄС розуміють обмежені можливості бюджетів невеликих міст, тому передбачили понад 17 млн. євро на реалізацію проектів з енергозбереження та енергоефективності в Україні до 2020 року. Відтак, міста – підписанти Угоди Мерів отримали можливість отримати грант на реалізацію таких ініціатив. 17 відібраних проектів стали першими в Україні і мають на практиці показати іншим містам доцільність впровадження заходів з енергоефективності. Тому вони отримали назву "демонстраційні". Однією із умов було співфінансування. Максимальний грант, який міста могли отримати від ЄС на реалізацію проектів, - 80% вартості проекту.

 


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації