Учень чернівецького ліцею став переможцем всеукраїнського конкурсу учнівських відеосюжетів “Репортер 2023”

Микита Шванюк-Гузій став переможцем всеукраїнського конкурсу учнівських відеосюжетів “Репортер 2023”. Хлопець навчається у Чернівецькому ліцеї №10, а в позаурочний час другий рік відвідує гурток із медіаграмотності в Чернівецькому обласному центрі естетичного виховання “Юність Буковини”.

Про це пише Інтернет-канал “Перший буковинський”.

“Хоч наш гурток створено відносно недавно, – розповідає керівниця Лілія Хмель, однак ми з вихованцями намагаємося постійно брати участь у різних конкурсах як регіональних, так і всеукраїнських. І перемагати! Так і цього разу, коли я побачила в соцмережах пост про старт конкурсу від національного проєкту медіаграмотності “ФІЛЬТР”, без вагань вирішила також і в ньому взяти участь. Далі постало питання – хто ж готуватиме відеороботу? Запропонувала спробувати свої сили Микиті. І рада, що не помилилася”.

«Репортер» — це конкурс для учнів 9 — 11 класу. Щоб взяти у ньому участь, учасники мали пройти тест із медіаграмотності та надіслати свій матеріал (відеосюжет). Для участі потрібно було створити якісний журналістський відеосюжет до 3-х хвилин на одну із трьох запропонованих тем: Небанально про українську культуру; Як війна вплинула на спільноту мого міста чи села та Моя євроінтеграція.

Робота, яку подали “промедійники” на конкурс – про пам’ятник Сидору Воробкевичу, який нещодавно було встановлено біля головного корпусу Чернівецького національного університету при вході до оновленого скверу.

“Ми думали до останнього, як нам назвати нашу відеороботу, – розповів “Першому Буковинському” Микита Шванюк-Гузій. І коли записували мій останній стендап, я за допомогою телефона мав прочитати надпис, який викарбувано внизу скульптури. Прочитавши ту фразу, моя керівниця і запропонувала саме цим висловом і назвати наш репортаж”.

Цього року свої відеороботи подали 417 школярів з усієї країни. Спочатку професійне журі обрало 50-ку фіналістів. А зараз вже оголосило імена переможців. Переможцями стали автори 10-ти робіт із найвищими оцінками журі.

“Дуже зрадів, коли побачив своє прізвище у 50-ці фіналістів. Адже це вже для мене була велика перемога, – ділиться враженнями Микита. – А вже 10 листопада організатори назвали імена 10-ьох переможців. Коли побачив у списку своє прізвище – переповнило емоціями. Я це зробив! Ми це зробили!”

Переможці відвідають 3-денний Репортер Camp у Києві. Тут вони познайомляться з топовими українськими інфлуенсерами та журналістами.

Всеукраїнський конкурс учнівських відеосюжетів “Репортер” організували національний проєкт із медіаграмотності «Фільтр» спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Посольством Швеції в Україні.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації