У Ратуші пояснили, чому демонтували погруддя Сидору Воробкевичу в університетському сквері

Щодо ситуації з демонтажем пам'ятника Сидору Воробкевичу у сквері на розі вулиць М.Коцюбинського та Університетської. Насправді погруддя, яке було встановлено у сквері - виготовлене з гіпсу, постамент з пісковику. І по-суті слугував в подальшому макетом мідного погруддя, встановленого у 2009 році вже на гранітному постаменті біля школи на вулиці Сидора Воробкевича.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав Директор департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міськради Андрій Тимофійчук.

Зважаючи на це, пам’ятник у сквері біля університету не був віднесений до пам’ятників монументального мистецтва, не був взятий на державний облік (отже не носив цінності) та й взагалі не мав балансоутримувача, на відміну від пам‘ятника біля 27 школи.

Всі могли переконатися, що погруддя у вкрай поганому стані: скульптура Сидора Воробкевича залишалася то без носа, то без вуха через вплив погодніх умов, в голові з’явилися діри, вуса і борода перетворилися на решето, про що у свій час писав журналіст Василь Бабух.

Більше того - пам'ятник становив загрозу для людей, що відпочивають у сквері, а особливо дітей. Матусі часто зверталися зі скаргами, що одного дня частина погруддя на когось впаде.

Підтвердженням цього є рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради ще від 25 травня 2010 року, яким за результатами комісійного обстеження визнано загальний технічний стан незадовільним, запропоновано замінити сюжет композиції та й взагалі впорядкувати благоустрій скверу в цілому!

Отже скверу та пам’ятнику довелося цілих 11 років чекати виконання цього рішення.

Цікаво, що пропозицію стосовно демонтажу пам’ятника у сквері підтримував і його автор Микола Лисаківський, проте до тепер Сидір Воробкевич біля університету «розсипався на очах».

Наразі ми за рішенням комісії демонтували пам'ятник і передали його на відповідальне зберігання до КП «Міськшеп», аби вже на місці із залученням спеціалістів можна було зрозуміти чи можна його привести до ладу.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації