У Чернівецькій міськраді розповіли, як колишнє керівництво ОВА із запроданцями перетворили спорткомплекс "Олімпія" в аварійне приміщення

«Понад 500 дітей зіштовхнулися з реальністю, коли займатися спортом приходиться в аварійних умовах. Підлога вся протерта і нерівна. Коли біжиш – приходиться концентруватися не на умовному м’ячі, а на тому, щоб не перечепитися й не впасти. Саме такою є «Олімпія» після того, як звідти з’їхав штаб гуманітарної допомоги, повідомляє пресслужба Чернівецької міської ради.

Ми могли б приймати чемпіонати, кубки та інші змагання національного рівня, могли б стати одним зі спортивних центрів країни. До нас неодноразово зверталися, щоб орендувати зал для змагань всеукраїнського рівня з різних видів спорту. Але коли справа доходить до огляду спортивного залу ФОК «Олімпі» – пропозиції відпадають. І ми розуміємо чому.

Люди, що займають спортом – свідомі патріоти. Багато спортсменів пішли до ЗСУ, інші ж голосно заявляють про Україну на міжнародному рівні, збирають донати. Ми не можемо забути про спорт, відмовитися від нього. Маємо ростити і виховувати свідоме покоління, що готове діяти, вміє і хоче боротися, вперто йтиме до перемоги», – начальник управління по фізичній культурі та спорту Дмитро Макаренко.

Для організації пункту прийому гуманітарної допомоги Чернівецькою обласною військовою адміністрацією з 26 лютого 2022 року спортивний зал ФОК «Олімпія» комунального закладу «ДЮСШ з футболу м. Чернівців» використовувався для організації Чернівецького обласного штабу гуманітарної допомоги.

Після звільнення Чернівецькою обласною державною адміністрацією ФОК «Олімпія», відповідно до розпорядження Чернівецького міського голови від 29.07.2022р. № 292-р «Про створення комісії з обстеження технічного стану ФОК «Олімпія» КЗ «ДЮСШ з футболу м. Чернівців» комісією виходом на місце 01.08.2022р. проведено обстеження об'єкта та складений АКТ обстеження технічного стану ФОК «Олімпія», за наслідками розміщення на території ФОК «Олімпія» Чернівецького обласного штабу гуманітарної допомоги.

За результатами обстеження технічного стану ФОК «Олімпія» встановлено:

1. Основа підлоги та підлога (покриття) в спортивному залі знаходяться в аварійному стані та потребують повної заміни.
2. Освітлення та внутрішнє оздоблення спортивного залу не відповідає сучасним вимогам для проведення навчально – тренувальної роботи і проведення спортивних заходів різного рівнів.

Рішенням Чернівецької міської ради від 25.05.2023 № 1235 виділено кошти на капітальний ремонт спортивного залу ФОК «Олімпія». Розроблена проєктно-кошторисна документація, проведена експертиза та 01.09.2023 оголошені відкриті торги на суму 13 568 722,00 грн.

Довідково.

Фізкультурно-оздоровчий комплекс «Олімпія» введений в експлуатацію у 29.09.2004 року. З 2004 року капітальний ремонт спортивного залу не здійснювався. З 2004 року по цей час здійснювалися поточні ремонти, в основному силами працівниками ФОК «Олімпія».

У 2022 і 2023 роках до управління по фізичній культурі та спорту міської ради звертались з питань щодо проведення в Чернівцях чемпіонатів України, кубків України та інших змагань національних рівнів, але враховуючи те, що спортивний зал ФОК «Олімпія» не відповідає вимогам, провести зазначені змагання в Чернівцях не має можливості.

В разі приведення у відповідність до вимог спортивного залу ФОК «Олімпія» зможе приймати змагання всеукраїнського рівня, які раніше проводились в інших обласних центрах (схід та центр України).


Нагадаємо, в "Олімпії" запроданці залишили після себе повний безлад. Свою діяльність штаб зупинив у червні 2022 року, після скандалів допомога з Європи перестала надходити у тих масштабах, які були у березні-квітні. Звідси ще деякий час по селах розвозили залишки продуктів та речей першої необхідності. Підозру у нецільовому використанню гуманітарної допомоги у вигляді "швидких" отримав заступник начальника ОВА Артур Мунтян.

Корупція у керівництві ОВА, скандал з гуманітаркою, та системою перетину держкордону “Шлях” стали головними каталізаторами звільнення з посади голови Чернівецької ОВА Сергія Осачука.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації