У Чернівцях запрацював перший Центр психічного здоров'я (репортаж з відкриття)

У Чернівцях відбулося відкриття першого у місті Центру психічного здоров'я. Його створили на базі КНП “Міська поліклініка №1” (вул.Шкільна, 6) у співпраці Чернівецької міської ради та україно-швейцарським проєктом “Психічне здоров'я для України” (MH4U), за підтримки Швейцарії.

У Центрі можна отримати безоплатну кваліфіковану допомогу психологів, психіатра, психотерапевта, фахівця із соціальної роботи (за наявності соціальних труднощів через психічний розлад). Працює також кабінет групової терапії.

Під час спілкування з журналістами директорка КНП "Міська поліклініка №1” Марія Мельничук розповіла, що завдяки україно-швейцарському проєкту вдалося профінансувати реалізацію Центру психічного здоров'я. Ремонт проводився протягом осені-2023, відтак тривало облаштування кабінетів, зони очікування. Вартість робіт складає близько 2 млн гривень. Власне цю суму повністю покрили швейцарці.

Директорка КНП Міська поліклініка №1” Марія Мельничук

Центр працює вже два тижні, містяни можуть отримати допомогу психіатра, психолога та психотерапевта, за направленням сімейного лікаря, або за зверненням у реєстратуру поліклініки №1.

– Запит у психологічній та психіатричній допомозі різко зріс під час пандемії Covid-19. Пацієнти та медичні працівники потребували підтримки та спілкування. З моменту повномасштабного вторгнення у нас дуже розширилося коло пацієнтів: це військові, їхні родичі, люди які втратили близьких, дуже багато ВПО. У 2022 році за сприяння USAID ми реалізовували проєкт з підтримки ВПО і саме тоді побачили наскільки потрібною є психологічна допомога, – зауважує Марія Мельничук.

Загалом за день психіатри приймають зазвичай п’ять-шість пацієнтів, психологи – до десяти пацієнтів.

Завідувачка Центру психічного здоров'я, лікарка-психолог Олена Мензак у коментарі БукІнфо розповіла, що робота Центру спрямована на допомогу всім людям, які цього потребують: “Раніше, за потреби, люди зверталися до вузькоспеціалізованих закладів. І це було багатьом страшно, соромно. Зараз отримати допомогу стало набагато легше. Людина може без зайвих труднощів отримати психологічну підтримку. До психолога та психотерапевта потрібно взяти скерування від сімейного лікаря. До психіатра можна звернутися самостійно”.

Завідувачка Центру психічного здоров'я, лікарка-психолог Олена Мензак

За словами Олени Мензак, пацієнт може за своїм запитом отримати шість консультацій психолога. Далі, при необхідності, може працювати з психотерапевтом.

Заступник міського голови Юрій Лесюк зауважив, що міська влада буде працювати над масштабуванням цього проєкта, щоб якомога більше людей отримали необхідну допомогу. Також подібні Центри мають запрацювати й на території області.

У коментарі БукІнфо керівник україно-швейцарського проєкту “Психічне здоров’я для України” Гайко Кьоніґштайн розповів, що швейцарці готові й надалі підтримувати подібні проєкти для Чернівців та області: “Ми готові вислухати та взяти в роботу потреби з громад та рухатися далі в цьому напрямку спільно з локальним лідерством. Зазначу, що ми не гонимося за кількістю Центрів. Нам важлива якість роботи та надання психологічної допомоги”.

Керівник україно-швейцарського проєкту “Психічне здоров’я для України” Гайко Кьоніґштайн

На запитання БукІнфо, де може з’явитися наступний Центр психічного здоров’я, начальниця управління охорони здоров’я Наталія Калмикова поділилася, що за кількістю пацієнтів така потреба є у поліклініці №2 (вул. Лесі Українки). Також для забезпечення роботи є необхідні спеціалісти.

Альона ЧОРНА,

спеціально для БукІнфо (с)
Світлини авторки


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації