У Чернівцях у цьому році планують капітально відремонтувати три вулиці. Це без вулиці Заньковецької - мер Клічук

Цього року у Чернівцях планують капітально відремонтувати три вулиці.

Про це на недодавній пресконференції повідомив мер міста Роман Клічук, пише molbuk.ua

"Вулиця Руська буде ремонтуватися від моста до вулиці Січових Стрільців.Також буде ремонт вулиці Є. Ярошинської. Тендери були оголошені минулого року, їх вже провели і з підрядниками укладені договори. Ми чекаємо на погоду, щоб розпочати роботи. На цих вулицях плануємо замінювати не лише дорожню полотно, а й комунікації, які там у жахливому стані", - сказав Роман Клічук.

За його словами, може пізніше розпочатися капітальний ремонт вулиці М. Заньковецької, адже є петиція щодо відміни робіт. Загальна сума цих ремонтів становить майже 120 мільйонів гривень.

Тендер на капітальний ремонт вулиці Руської був проведений у вересні 2023 року. Цю вулицю ремонтуватиме ТОВ “Техно-буд-центр” за 34,8 мільйона гривень.

У жовтні минулого року провели тендер по капітальному ремонту вул. Є. Ярошинської. Цю вулицю за 38,6 мільйона гривень буде ремонтувати ТОВ "Техно-Буд Сервіс".

У жовтні минулого року провели тендер по капітальному ремонту вул. Є. Ярошинської

Тендер на визначення виконавця робіт на вулиці Заньковецької провели у листопаді минулого року. Переможцем торгів стало підприємство "Техно-буд-центр", яке ремонтуватиме вулицю за 47,8 мільйона гривень.


Перепетії навколо вулиці Марії Заньковецької

Фото “Шпальта”

Родичі військових просять міську раду скасувати тендер щодо облаштування пішохідної зони на вулиці Марії Заньковецької та спрямувати кошти на дрони для ЗСУ.

Відповідна петиція набрала необхідну кількість голосів, тому родичі військових із Буковини просили депутатів розглянути це питання на сесії, пише “Шпальта”.

«Ми за те, щоб ви внесли в порядок денний наше скасування тендеру і підтримали його, проголосували за нього. Ви маєте право розірвати договір із підрядником», – звернулася до депутатів авторка петиції Наталія Сандулович.

Також вони зауважили, що, відповідно до договору, підрядник може розірвати домовленості з міською радою у будь-який момент.

«Громада проголосувала за те, щоб не ремонтували вулицю Заньковецької. Вона ніколи не була пішохідною, невже це не може почекати ще декілька років? А 48 мільйонів гривень, які мають виділити на ремонт, виділити на ЗСУ», – додала авторка петиції.

У міськраді за результатами обговорення ініціативної групи дійшли згоди, що петицію будуть розглядати у порядки та терміни за процедурою, яка визначена законодавством.

Про це на сесії після перерви заявив начальник юридичного управління Сергій Венгринюк. На розгляд обіцяли запросити родичів військовослужбовців.

Також начальник юридичного управління зауважив, що розглядатимуть, чи є ризики та чи доцільно ухвалювати рішення про скасування тендеру. Водночас наразі не виконуватимуть ніяких робіт на Заньковецької чи за умовами договору. Роботи не проводитимуть до кінця розгляду петиції.

Що відомо про ремонтні роботи на вулиці Заньковецької?

Капітальний ремонт вулиці Марії Заньковецької з перехрестям вулиці 28 Червня та облаштуванням пішохідної зони коштуватиме місту 48 мільйонів 108 тисяч 835 гривень. Про це йдеться у тендері на сайті «Prozorro».

Угоду уклали з підрядником «Техно-буд-центр». Ремонт мають виконати до 1 вересня 2024 року. Підготовчі роботи розпочнуть у квітні. Зокрема йдеться й про пішохідну частину та ремонт зовнішніх інженерних мереж. Освітленням та озелененням будуть займатися влітку. Окрім цього, у договорі зазначили, що на ремонтні роботи вулиці дають 10 років гарантії.

Раніше Чернівецька мвська рада демонструвала, який вигляд матиме вулиця Заньковецької після реконструкції. Вона стане пішохідною та безбар’єрною, тут передбачили озеленення, заміну мереж та благоустрій довкола кінотеатру.

Проєкт реконструкції вулиці Заньковецької. Чернівецька міська рада
Проєкт реконструкції вулиці Заньковецької. Чернівецька міська рада

Над проєктом реконструкції працювали архітектор Богдан Курніцький (автор проєкту), Антон Шевчук та компанія «Expolight», яка виконувала підсвітку для ЧНУ.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації