У Чернівцях суттєво зросла заборгованість споживачів за центральне опалення. А вартість послуг буде лише збільшуватися

У Чернівцях суттєво зросла заборгованість споживачів за центральне опалення. Порівняно з минулим роком заборгованість збільшилася майже на 50 мільйонів гривень.

Про це на брифінгу повідомив начальник “Чернівцітеплокомуненерго” Ігор Ніколенко, пише molbuk.ua

Наразі споживачі Чернівців заборгували за тепло майже 89 мільйонів гривень. На споживачів, які не сплачують роками, підприємство "Чернівцітеплокомуненерго" подало до суду і наразі з них стягують заборгованість.

“За опалювальний сезон підприємством було подано до суду 642 справи на загальну суму 9,2 мільйона гривень. По 304 справам стягується заборгованість через державну виконавчу службу на 3,8 мільйона гривень. Є споживачі, які не сплачують за опалення роками. До таких боржників підприємство буде застосовувати максимальні заходи, щоби забезпечити розрахунки за спожите тепло”, - сказав Ігор Ніколенко.

У Чернівцях цього року не планують запроваджувати двоставковий тариф на центральне опалення.

Про це на брифінгу повідомив начальник “Чернівцітеплокомуненерго” Ігор Ніколенко.

Щоби запровадити ці зміни, у “Чернівцітеплокомуненерго” повинні здійснити низку розрахунків.

Фото УНІАН

“У двоставковому тарифі сплачується постійна частина протягом року та змінна частина, яку споживач сплачує в опалювальний період. Цього року на двоставковий тариф Чернівці не будуть перереходити. Необхідно зібрати низку інформації, здійснити розрахунки, яких на сьогодні підприємство немає. Але над збором цієї інформації працюємо. Тому двоставковий тариф може бути наступного року”, - зазначив Ігор Ніколенко.

Також у “Чернівцітеплокомуненерго” заявили, що планують запровадити економічно обгрунтований тариф.

“Чернівцітеплокомуненерго” заборгувало “Нафтогаз” майже 109 мільйонів гривень.

На сьогодні наші тарифи не відповідають фактичній вартості енергоносіїв у Чернівцях. Наразі тариф по підприємству один із найнижчих в Україні. У тарифі вартість природного газу становить 4,65 гривні за куб газу, а по факту в опалювальний період ціни були 8-9 гривень за куб газу. А для теплопостачальних організацій ціна становить 10-14 гривень за куб. Тому працюємо над тим, щоби тариф був економічно обгрунтованим”, - сказав Ігор Ніколенко.


Коментарі:
Більше новин по темі: