У Чернівцях щороку відбувається до 2,5 тисяч поховань. Місць на Центральному кладовищі залишилося ще на рік - мерія

У Чернівецькій громаді є 16 кладовищ Муніципальної ритуальної служби. Серед них – 10 діючих.

Про це журналістам С4 розповів директор КП «Муніципальна ритуальна служба» Сергій Кузнєцов.

«Місць для поховання ніколи не вистачає, земля не є гума, вона не розтягується і це завжди було проблемою. Згідно з законодавством, у нашій державі місце під поховання виділяється безоплатно. Також по бажанню родичів може виділятися місце для родинного поховання. Самі послуги, наприклад, копка, на сьогоднішній день, ручна коштує 1500 грн», – каже Кузнєцов.

За словами заступника Чернівецького міського голови Ігоря Крохмаля, у Чернівцях щороку відбувається до двох з половиною тисяч поховань. Місць на Центральному кладовищі залишилося ще на рік. Загиблих воїнів ховають на Алеї Слави, яку розширили у 2023 році.

«Далі йде питання розширення кладовища, а це або викуп земельних ділянок, або вилучення на потреби міста або перенесення Центрального кладовища в інше місце – на вулиці Яна Налепки у Садгірському районі. Там великий запас ділянки, яка належить Академії аграрних наук», – говорить Крохмаль.

Закон України про поховання не передбачає бронювання місць на цвинтарі.

«Є чітко визначена норма, є одинарне поховання, є подвійне поховання. Якщо, звичайно, один з членів родини помирає, його поховано – відповідно, інший член родини має право бути похований поряд. Це такий умовний вид бронювання. А передбачати бронювання наперед місця такого немає», – зауважує заступник Чернівецького міського голови.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації