У Чернівцях організували майстер-клас з писанкарства для дітей «Великдень як символ відродження»

Вимушена переселенка Інна Сірікова тиждень після повномасштабного вторгнення росії в Україну змушена була разом з донькою жити в підвалі. Водночас розуміння того, що далі буде лише гірше, змусило її виїхати з рідного міста.

«Ми чули постріли, чули ракетні удари у Харкові і найважче було зважитись вийти з підвалу і поїхати звідти. Дорога була дуже важкою, ми їхали на захід України 5 днів. В Чернівцях нас зустріли дуже гарно. Моя донька, Аліса, тут знайшла багато друзів. З 24 лютого підтримка всього українського, зокрема мови, традицій – це принципова позиція для нашої родини. Тому такі заходи дуже важливі для нас», - розповіла вимушена переселенка Інна Сірікова.

Такі заходи триватимуть кілька днів. Заплановано, що напередодні Великодня навчитися створювати писанки матимуть змогу понад дві сотні дітей. Зокрема діти з багатодітних сімей та родин, які опинились у складних життєвих обставинах, українських Захисників та Захисниць, внутрішньо переміщених осіб, а також діти та молодь з інвалідністю, повідомили БукІнфо у Департаменті соціальної політики Чернівецьої міськради.

«На кожен столик ми поклали різні варіанти візерунків писанок, щоб діти обрали те, що їм найбільше подобається. Ми хотіли їм показати, які бувають стародавні символи на писанках, адже в кожному регіоні України є свої унікальні візерунки. Водночас я за те, щоб дітки проявляли власну творчість і також пропонувала їм створювати свій дизайн. Зараз є тенденція, що на всіх майстер-класах, якщо є можливість, то діти обирають саме жовто-блакитні кольори», - розповіла майстриня Катерина Ганц.

«У Чернівцях ми працюємо з початку війни. Це один з заходів, який ми робимо для діток. Вони розуміють, що є нашими цінностями, що є нашими символами. Те, що діти їх відтворюють без будь-яких порад, за власною ініціативою, свідчить, що це їхній культурний та етнічний код. Вони це роблять, бо в них є така внутрішня потреба. Це означає, що ті моменти, якими керувались росіяни, коли нападали на нашу країну, абсолютно не спрацювали», - розповіла психологиня благодійного фонду «Світ майбутнього» Наталія Царенко.

Також діти поділились, про що мріють у цей величний день.

«Я підтримую збройні Сили України і хочу, щоб Україна перемогла», - розповіла учасниця майстер-класу Аліса з Харкова.

Я дуже хочу, щоб якнайшвидше завершилась війна. Щоб ми перемогли, повернулись додому і в родинному колі святкували Великдень», - розповіла учасниця майстер-класу Марія з Краматорська.

Майстер-клас відбувся за сприяння управління освіти Чернівецької міської ради. Організатори заходу: БФ «Світ майбутнього» спільно з управлінням у справах сім’ї та молоді департаменту соціальної політики ЧМР.

Насамкінець усі дітки отримали подарунки – власноруч створені писанки.

Всі ці чудові фото: Департамент соціальної політики Чернівецької міської ради


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації