У Чернівцях на аукціонах з продажу комунального майна місто вже заробило понад 50 млн. гривень

У Чернівцях завершились майже усі аукціони виставлених на продаж комунальних приміщень. На них місто заробить майже 50 мільйонів гривень.

Про це йдеться на сайті Прозоро.Продажі, пише Суспільне Буковина.

Більшість суми складає приміщення на вулиці Максимовича, 6 — колишній туберкульозний диспансер. Його ціна на аукціоні виросла у шість разів — від шести мільйонів гривень до понад 40. Призначення землі, сформованої під об'єкт — будівництво багатоквартирних будинків або розважальних комплексів. Це можуть бути готелі, спортивні зали, ресторани.

Заробили майже 50 млн грн. У Чернівцях завершились більшість аукціонів з продажу комунального майна
Будівля колишнього туберкульозного диспансеру

Одне з приміщень колишнього туберкульозного диспансеру.

Зараз підприємець, який хоче викупити приміщення, очікує на укладання договору.

Другий за вартістю об'єкт — приміщення на вулиці Кобилянської. Фірма, співвласником якої є міський голова Роман Клічук, запропонувала викупити його за п'ять мільйонів гривень. Приміщення розташоване на третьому поверсі. Його площа складає понад 146 квадратних метрів. Раніше там розташовувалась редакція румуномовної газети "Зоріле Буковіней". Фірма очікує на укладання угоди.

Заробили майже 50 млн грн. У Чернівцях завершились більшість аукціонів з продажу комунального майна
Приміщення на вулиці Кобилянської.

Також місто продало приміщення, які раніше виставлялись на продаж, але не мали попиту. На повторних торгах ціна поступово знижувалась. Наприклад, приміщення на вулиці Матросова продали за понад 400 тисяч гривень. Вони у незадовільному стані, розташовані у центрі міста.

Що відомо

  • У містах України тривають електронні аукціони з продажу комунального майна. Це називається Малою приватизацією. Такі приміщення продаються виключно через електронні аукціони, де переможцем обирають того, хто пропонує найвищу за об'єкт.
  • Відкриті торги через електронні майданчики унеможливлюють корупційні ризики. Про це у коментарі Суспільному сказала керівниця напрямку управління держмайном організації Transparency international Христина Зелінська.
  • Місцеві ради на сесіях затверджують списки об'єктів, які будуть продавати через електронний майданчик. Потім майно оцінюють і завантажують повідомлення про продаж.
  • Дохід від Малої приватизації йде у місцевий бюджет. Втім від суми вираховується ПДВ.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації