У Чернівцях депутати міськради приєднали поліклініку "Гравітон" до міської поліклініки №1

У Чернівцях поліклініку "Гравітон" приєднали до міської поліклініки №1. Рішення ухвалили сьогодні депутати на сесії міської ради, пише molbuk.ua.

Фото МБ

Комунальне некомерційне підприємство "Гравітон" приєднали комунального некомерційного підприємства "Міська поліклініка №1" на вулиці Шкільній.

22 депутати з 42 підтримали рішення. Проти були четверо, решта — не голосували.

Як раніше повідомляла начальник управління охорони здоров’я Наталя Калмикова, за рахунок об’єднання, буде краще фінансування від НСЗУ, а відповідно – медики отримуватимуть вищі зарплати, буде можливість покращувати матеріально-технічну базу поліклініки. А мешканці отримуватимуть якісну медичну допомогу поруч із місцем проживання.

Тим часом лікарі вкотре зібралися під стінами ратуші, протестуючи проти об’єднання. Хоча мер Роман Клічук запевнив, що усі робочі місця залишаться і лікарі будуть працювати у поліклініці.

Фото МБ

Депутати пропонували повернутися до повторного голосування питання приєднання поліклініки і створити робочу комісію. Рішення не було прийняте.

*****

Чому вирішили об'єднати медзаклади

Поліклініка "Гравітон" після завершення об'єднання зможе надавати ті ж послуги, які надає поліклініка №1. Остання надає вісім безкоштовних медпослуг, а "Гравітон" — три. Про це під час розгляду питання на минулій сесії сказала очільниця управління охорони здоров'я Наталія Калмикова, пише Суспільне.

"Мешканці району Гравітон уже обслуговуються у поліклініці №1. Туди ходить половина зареєстрованого населення. Ми просто зробимо послуги ближчими — для цього не потрібно буде їхати у центр, їх отримуватимуть у районі", — сказала Калмикова.

За її словами, усі медики поліклініки "Гравітон" продовжать працювати в об'єднаному медзакладі. Це дозволить підвищити їм зарплати та збільшити прибуток обох поліклінік, адже вони збільшать кількість медпослуг, які оплачуються з держбюджету.

Що кажуть працівники поліклінік

Медики поліклініки "Гравітон" виступають проти об'єднання. Вони декілька разів приходили на сесію і просили не приймати це рішення. За словами лікарки-гінекологині закладу Ольги, медикам не гарантували, що вони залишаться на своїх посадах.

"Нам сказали, що буде ротація. Що ми маємо перекваліфікуватись. Як я маю перекваліфікуватись у 50 років?", — під час сесії сказала лікарка.

Також на сесії виступали представники профспілки поліклініки. Вони казали, що самі заробляють на себе й оплачують зарплату лікарям.

Водночас керівниця поліклініки №1 Марія Мельничук сказала, що об'єднання "посилить" обидва заклади.

"У нас кращий фінансовий стан, більше обладнання. Водночас медики "Гравітону" є вузькими спеціалістами, що додасть нам фахівців", — сказала Мельничук.

Як за рішення голосували депутати

Під час розгляду питання про об'єднання депутати сперечались та емоційно висловлювались. Голосування переносили декілька разів.

Проти об'єднання поліклінік виступали депутати фракцій "Команда Михайлішина", "Народний контроль" та "Рідне місто". Під час розгляду питань вони завжди просять надати слово медикам поліклініки "Гравітон" та дослухатись до їхньої позиції.

Спочатку голова фракції "Народний контроль" Михайло Яринич просив пів року на те, щоб поліклініка "показала свій результат". На сьогоднішньому засіданні він просив створити робочу групу, яка працюватиме місяць.

"Робоча група знайде компроміс, який підійде лікарям "Гравітону". Не приймайте це рішення силою", — сказав на сесії Яринич.

Водночас систематично рішення про об'єднання підтримує решта фракцій.

"Серед пацієнтів з району Гравітон є імунозалежні, є люди з інвалідністю. Їм потрібно, аби послуги були якомога ближчими", — сказав депутат "Єдиної Альтернативи" Дмитро Білоус.


Коментарі:
Більше новин по темі: