У бюджеті Чернівецької громади на 2024 рік передбачили понад 250 млн грн на військові видатки - Роман Клічук

Понад 250 млн грн на видатки, пов'язані з війною, передбачили в бюджеті громади на 2024 рік.

Про це у Фейсбук повідомив міський голова Чернівців Роман Клічук.

Він подякував депутатському корпусу за підтримку пропозиції про виділення додаткових 150 млн грн на підтримку ЗСУ.

“Це рішення дасть змогу вже з січня фінансувати допомогу нашим воїнам. Будемо підтримувати ЗСУ стільки, скільки потрібно - аж до нашої Перемоги”, - написав мер міста.

Нагадаємо, сьогодні проходить чергова сесія міської ради, на якій депутати розглядають понад сорок питань із життєдіяльності міста.


У четвер, 14 грудня, у Ратуші відбулась чергове засідання Чернівецької міської ради. Під час сесії депутати, зокрема, проголосували з бюджет громади на 2024 рік.

Про це повідомляють репортери телеканалу С4 з сесійної зали.

У новому році міська рада найбільше коштів планує спрямувати на освіту, благоустрій та транспорт. На підтримку армії запланували понад 250 мільйонів гривень.

«У зв’язку з тим, що війна не завершилась і потрібно виділяти кошти у першому кварталі та першому місяці, ми разом з фінансовим управлінням прийняли рішення про виділення 30 мільйонів гривень на підтримку ЗСУ за рахунок перерозподілу з інших статей, щоб ми мали можливість фінансувати видатки на ЗСУ уже в січні», – сказав міський голова Роман Клічук.

Відтак, депутати підтримали доповнення, згідно з яким у наступному бюджетному році спрямують 150 мільйонів бюджетних коштів на підтримку сил та безпеки оборони.

Враховуючи резервний фонд та додаткові кошти з перерозподілу, загальна сума на підтримку армії складатиме 250 мільйонів. Їх виділятимуть поетапно.

Від депутатів звучали пропозиції про те, щоб кошти з ремонту доріг направити на армію. Та у фінансовому управлінні роз’яснили, що бюджет розвитку – це гроші, які з’являться не раніше, ніж у другому півріччі, тож розраховувати на них поки не варто.

«Ми говорили, що допомога ЗСУ – це мають бути ті гроші, які є вже. Чому залишок? Тому що це кошті живі. Капітальний ремонт доріг – це кошти, які, можливо, прийдуть у другому півріччі 2024 року. Але якщо ми говоримо про реальну допомогу, то це не можуть бути гроші бюджету розвитку», – зауважила начальниця фінансового управління Чернівецької міської ради Тетяна Цимбалюк.

На сьогоднішньому засіданні депутати також передали військовим 68 FPV-дронів, вісім пташок з тепловізорами, два звичайних квадрокоптери та виділили понад 4 мільйони гривень на запчастини для автівок.

Сесійне засідання чотири рази переривалося повітряною тривогою, втім згодом депутати таки зібралися й розглянули решту питань, серед яких зміни до програм, господарські та земельні питання. Також обговорили ситуацію з відновленням роботи резервуарів чистої води на вулиці Щербанюка. З такою петицією до міської ради звернулися мешканці міста.

«Дійсно, якщо ці резервуари будуть працювати, вони будуть перекривати водопостачання нашої частини міста і центральної. Але на сьогодні в нас в місті не дуже з водопостачанням, але страждаємо більше ми, тож ми хотіли б добитися якогось консенсусу. Я розумію, що зараз проблеми з коштами, але треба буде їх все одно довести до ладу», – сказав автор петиції Богдан Дем’яненко.

У «Чернівціводоканалі» зауважили – згідно з висновком фахівців, ремонт резервуарів – це комплексне питання.

«Ми можемо в подальшому використовувати резервуари на Щербанюка виключно як контррезервуари, після заміни мереж. Але тільки тоді, коли ми побудуємо головні резервуари на нашому РЧВ головному і на двох Прутських водозаборах. Це є детальний звіт, з усіма розрахунками і деталями. Зараз замовляти ПКД для реконструкції РЧВ Щербанюка винятково – є недоцільним», – говорить генеральний директор КП «Чернівціводоканал» Андрій Колесник.

Петицію про відновлення резервуарів на Щербанюка взяли до розгляду та вирішили звернутися до міжнародних партнерів з пропозицією профінансувати у майбутньому їхнє відновлення, зазначає телеканал С4.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації