“Справжній друг пізнається у біді”. Міські голови Чернівців та Мангайма обговорили подальшу співпрацю між містами-побратимами

У сесійній залі Чернівецької міської ради відбулася пресконференція з нагоди річниці підписання угоди про побратимство між Чернівцями та Мангаймом (Німеччина). Під час зустрічі міський голова Чернівців Роман Клічук та міський голова Мангайма Др. Петер Курц обговорили дружню співпрацю та підтримку українського народу під час великої війни з росією. Про це повідомляє кореспондентка БукІнфо із сесійної зали Ратуші.

Роман Клічук зауважив, що у складні часи дуже важливою є підтримка справжніх друзів, які прийдуть на допомогу. Одними зі спражніх друзів і є громада Мангайма. З початку повномасштабної війни побратими надали Чернівцям тисячі тонн гуманітарної допомоги, яка була вкрай необхідною внутрішньопереміщеним особам.

– Цей рік є надзвичайно складним для нашої країни, нашого міста. Ми стикнулися зі страшною агресією, яка не вкладається в рамки здорового глузду. Російська агресія, зокрема, призвела до того, що на українські міста падають тисячі бомб й ми маємо мільйони біженців, які втратили свої домівки. Щодня Україна втрачає велику кількість своїх громадян й це є дуже складний виклик для нашої країни. Чернівці хоч й знаходяться в тилу, також зіштовхнулися з численними викликами. Ми зустрічали десятки тисяч ВПО, що для нашого міста є непростим, населення збільшилося майже на чверть. Тож у такі важкі часи нам дуже важливою є підтримка. Ми отримували з Мангайма багато гуманітарної допомоги, меблі для прихистків та шкіл, комунальну техніку тощо. Самим нам було б дуже важко, тож ми неабияк цінуємо допомогу справжніх друзів. Ця підтримка допомогла нам пройти найважчі часи й ми не перестаємо дякувати. У вас велике серце й я не перестаю дивуватися вашій щирості та щедрості. Вкотре переконуюся, що справжній друг пізнається у біді. Й нині цей візит є знаковим у плані підтримки й Чернівців, й України. Я впевнений, що ця співпраця – це лише початок та після війни вона лише посилиться, – сказав Роман Клічук.

Міський голова Мангайма Др. Петер Курц подякував за теплу зустріч в Чернівцях та запевнив у продовженні допомоги нашому місту.

– Хоч фронт й далеко від Чернівців, але всюди відчувається, що триває війна в Україні. Зокрема це відчувається по великій кількості внутрішньопереміщених осіб та підтримці один одного. Ми поспілкувалися з переселенцями з міжнародного центру підтримки жінок та дітей “Міста добра”. Важливо, що навіть у час війни йде орієнтація на майбутнє та розвиток. В цьому переконалися й під час відкриття малої сцени театру, також побачили проєкти реконструкції Центральної площі, дізналися, що Чернівці готуються до великого кінофестивалю. Це надихає. Також хочу зазначити, що під час нашого нинішнього візиту ми доставили гуманітарну допомогу. Це вже п’ятий вантаж, який буде передано Чернівцям на суму понад сто тисяч євро. Раніше ми привозили генератори, запчастини для водопостачання, меблі для шкіл. Надалі продовжимо надавати Чернівцям технічну підтримку”, – розповів Петер Курц.

Також як стало відомо завдяки асоціації “Мангайм допомагає без кордонів” вдалося зібрати допомоги на пів мільйона євро.

Петер Курц запевнив у подальшій підтримці Чернівці та зауважив, що й надалі буде здійснюватися обмін між молодими медиками та фахівцями, які займаються містобудуванням.

Нагадаємо, 28 червня 2022 року відбулась офіційна церемонія підписання договору про побратимство між Чернівцями і Мангаймом.

Альона ЧОРНА, спеціально для БукІнфо (с)
Фото авторки


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації