Скасують два маршрути та збільшать кількість машин: як змінюють рух громадського транспорту у Чернівцях

У Чернівцях планують скасувати два автобусні маршрути – №1-А та 18. Також скоротили маршрут №1, на якому пасажири їздили до Садгори. Так планують зменшити потік транспорту на дорогах та уникнути дублювання автобусних та тролейбусних маршрутів.

Як змінили маршрути громадського транспорту та чи покращить це якість перевезень розповів заступник міського голови Ігор Крохмаль, пише Суспільне.

Чому змінюють маршрути

Департамент транспорту аналізує маршрутну мережу громадських перевезень міста, каже Крохмаль. Наразі маршрути оптимізують, щоб вони не дублювалися. Так планують зменшити транспортний потік, щоб, зокрема, уникати заторів.

"Фактично скорочення жодного не відбувається. Ми зменшимо трафік, забравши маршрути [приватних перевізників], які дублюють комунальні маршрути та одне одного. Першочергово аналізуємо пасажиропотік та інтервал руху. Наприклад, на маршруті №15 їздить автобус, і на маршруті №18, який є аналогічним, їздить автобус. Навіщо нам два маршрути, якщо можна поставити два автобуси?", – розповідає Крохмаль.

Як змінили маршрути

На Facebook-сторінці міського Департаменту транспорту повідомили про зміни у наступних маршрутах:

- маршрути №1-А та 18 – планують скасувати. Натомість збільшать кількість автобусів, які їдуть до Садгори, щоб зменшити інтервал руху транспорту №15 та 23;

- маршрут №1 зробили коротшим. Транспорт курсуватиме з Коровії до торгового центру "Метро";

- на маршруті №23 транспорт їздитиме з вулиці Південно-Кільцевої до Садгори через вулиці Героїв Майдану та Хотинську. Цей маршрут планують зробити пільговим;

Маршрут №1 раніше їздив з села Коровія до мікрорайону Садгора. Оскільки його скоротили, до району їздитиме транспорт на маршруті №23 – туди запустять шість нових автобусів.

"Із Садгори ми запускаємо маршрут №23, але він тепер не їхатиме вулицею Заводською, а буде їхати по Хотинській. Фактично він замінить маршрут №1 та їхатиме від Соборної площі по вулиці Героїв Майдану. А вулицею Головною їхатиме маршрут №1", – каже Крохмаль.

Що буде з транспортом на Воробкевича

Через те, що маршрут №1-А скасували, а №1 скоротили, наразі громадський транспорт не охоплює вулицю Сидора Воробкевича. Крохмаль каже, до тролейбусних маршрутів внесуть зміни, щоб вулицею Воробкевича їздили тролейбуси на автономному ходу. Йдеться про маршрути №6-А та 8-А. Рішення про це планують розглянути на наступному засіданні виконавчого комітету, яке відбудеться у вересні.

Чому деякі маршрути стали комунальними

Наразі у місті є маршрути, на обслуговування яких завершується угода з приватними перевізниками. За словами Крохмаля, планують, що їх обслуговуватиме Чернівецьке тролейбусне управління.

"Набрала достатню кількість голосів електронна петиція про те, щоб громадський транспорт Чернівців був комунальним. Приватний перевізник не вкладає гроші, не капіталізує свій бізнес в цей період часу. Ми плануємо заходити на ці маршрути із якісним транспортом. За гроші платників податків маємо можливість надати якісніші послуги: встановлювати валідатори, зараз закуповуємо десять автобусів", – розповідає заступник.

Зокрема, наразі комунальними стали маршрути №1 та №23.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації