Роман Клічук: "Зроблю все, щоб сесійна зала не перетворилася на клоунаду і цирк"

1 з 12

100 ДНІВ /

Під час прес-конференції міський голова Чернівців Роман Клічук та його заступники розповіли про «100 днів роботи Чернівецької міської ради» та відповіли на питання журналістів. Йшлося про роботу сесій міської ради, ремонт доріг, боротьбу з COVID-19, модернізацію комунальних підприємств.

– Романе Васильовичу, чому маючи більшість, не проголосували за виділення земельних ділянок членам сімей загиблих на Сході України? І взагалі ситуація із фактичним блокуванням роботи сесії та затягування питань іншими фракціями є дуже неприємною…

- Ми обов’язково повернемося до цього питання на продовженні сесії у вівторок і я впевнений, що ми обов’язкового проголосуємо всі питання по атовцям.З приводу того що було на сесії, ми не хочемо опускатися до того рівня, який є в опозиції. І я зроблю все, щоб сесійна зала не перетворилася на клоунаду і цирк. Ми – набираємося досвіду і зробимо все можливе, щоб наступні сесії проходили швидше і в коректній формі.

 

 

– Скажіть, чи знаєте вже скільки часу Вам потрібно, аби виконати всі обіцянки, які ви давали своїм виборцям під час виборчого процесу?

- Важко сказати, скільки часу потрібно. Але ми працюємо по 12 годин на добу і зробимо все, аби ті обіцянки були виконані скоріше.

– Як боретесь зі стихійною торгівлею у Чернівцях?

Наразі працюємо над розв'язанням цього питання. Робимо все можливе, щоб стихійної торгівлі у нас не було. Ви вже можете бачити певні зміни. Я хочу сказати, що стихійної торгівлі у Чернівцях не буде. Це не вийшло зробити за кілька місяців на посаді, але ми цю проблему знаємо і обов’язково її вирішимо.

 

 

– Яка ситуація із ремонтом вулиці Кармелюка? Чи є надія, що компанія «Євродор» якісно і вчасно завершить ремонтні роботи.

Відповідає Василь Зазуляк:

 «Вулиця Кармелюка буде зроблена цього року. Ми проводили перемовини із компанією, яка виграла тендер та зробила практично половину роботи. Я думаю, що у другому кварталі, як і було обіцяно, чернівчани зможуть користувати цією вулицею»

 

 

 

- Наразі вже березень, а ямковий ремонт ще не розпочато. Коли будуть проведені ці роботи і які вулиці цьогоріч плануєте капітально відремонтувати?

Відповідає Василь Зазуляк:

 «Справді, сьогодні гарний день, але ще кілька днів температурні показники не дозволяли проводити ремонтні роботи. Ми до них готувалися. Всі ті роботи, які були розпочаті минулого року будуть продовжені. Також, сподіваюся, що депутати підтримають виділення коштів на проведення ямкового ремонту. На жаль, вони не були закладені.

 

 

 

- Яка заповненість ліжок у чернівецьких лікарнях, станом на сьогодні?

Відповідає Юрій Лесюк: 

«Було прийняте рішення щоденно публікувати інформацію щодо ситуації із заповненням ліжок. Зараз маємо певну стабілізацію. Наші сусіди – мешканці Івано-Франківської області вже відчули, що третя хвиля йде на спад. За прогнозами така сама ситуація найближчим часом буде у нас. Станом на сьогодні у міській лікарні №1 заповнена на 84%».

 

 

 

– На якому етапі зараз процес модернізації «Чернівціводоканалу»?

Відповідає Василь Зазуляк: 

«Ми активізували співпрацю з нашими міжнародними партнерами. І не тільки по водоканалу, але й «Теплокомуненерго». Майже 10 років це був дуже в’ялий процес. Зараз ми робимо все, щоб наші партнери повірили нам. Вже проведемо тендер по заміні найбільш проблемної ділянки – це 6 км. магістральної труби дністровського водогону.

 

 

 

 

 

 

Я дуже сподіваюся, що цього року розпочнуться роботи і місто не буде більше потерпати від відсутності води у кранах. Що стосується інших магістралей, то зараз проводиться аналіз. У нас дуже великі втрати (витоки) води. І ці збитки бере на себе міський бюджет. Вважаю це неприйнятним і це буде великий виклик для нового керівництва водоканалу. Переконаний, що зможемо з цим справитися».

Підготувала Альона ЧОРНА, спеціально для БукІнфо (с)
Фото авторки

*****

До речі:

На депутатів, які вносять деконструктив у роботу сесії міськради, можна впливати виключно розмовами, переконуючи їх не перешкоджати працювати на благо громади. 

Про це сказав Чернівецький міський голова Роман Клічук під час брифінгу, присвяченому звіту про зроблене протягом ста днів на посаді мера, пише molbuk.ua.

Зокрема, на запитання, як планує впливати на таких депутатів, Клічук відповів:"Виключно бесідами. Якби можна було таких депутатів вивести з залу чи передати поліції – то я би з задоволенням їх вивів. Але, в принципі, маємо таких депутатів і маємо з ними вчитися жити.

 Тому що так, як відбувалася сесія, що ми пів дня розмовляли тільки про одне питання – це є неприйнятно. Тому прошу вашої підтримки переконувати депутатів не перешкоджати роботі у сесійній залі", - закликав міський голова.За словами Романа Клічука, на таких затяжних та непродуктивних сесіях гається час депутатів, серед яких чимало медиків, освітян та чиновників.

"Усі депутати є депутатами на громадських засадах. А частина з них – наприклад, медики,- замість того, щоби лікувати хворих, просиджують у сесійній залі. Так само освітяни. І чиновники теж. Замість того, щоби виконувати свою роботу, вони сидять і слухають оцю здебільшого маячню", - висловився Клічук.

Раніше секретарка міської ради Марина Кирилюк звинуватила фракції "Команда Михайлішина", "Рідне Місто" та "Народний Контроль" у затягуванні сесії.


Коментарі:
Більше новин по темі: