Роман Клічук: «У нас немає жодної підтримки від Чернівецької ОДА. Більше того робиться все щоб наше місто було обнесено «колючим дротом».

ПРЯМА МОВА

Є декілька міст в Україні, які не мають жодної підтримки від обласної державної адміністрації. Це дивно, коли голова адміністрації не лобіює інтереси міста взагалі. Тобто на цьому етапі у нас немає взагалі жодної співпраці. Більше того, робиться все щоб наше місто було обнесено «колючим дротом». На жаль.

Про це на сьогоднішній пресконференції сказав міський голова Чернівців Роман Клічук, відповідаючи на запитання журналістів щодо існуючих складних відносин між ОДА та Чернівецькою міською радою.

На запитання: «Чи не шкодуєте ви що звалили на себе тягар великої політики ви фактично дали себе втягнути в протистояння з обласною владою, після голосування за посаду очільника обласної ради. Можливо, якби була інша ваша позиція, то місто сьогодні отримало б гроші і на басейн і на дороги. Вам не все одно, хто був би головою обласної ради?», Роман Клічук відповів:

Чесно кажучи я ніколи не думав що такі речі, що можна місто принести в жертву. Я розумію що можна мене наказувати, тиснути мій бізнес чи ще щось, але вони (обласна влада) готові наплювати на місто в цілому. До чого тут всі жителі міста? Мені чомусь здавалося, що всі керівники адміністрацій навпаки все-таки мають більше бути патріотично налаштовані до свого міста і не будуть ось такими «мілкими пакостями» наказувати все місто у моїй особі. Вони ж не мене наказують, вони всіх городян наказують.

Ми розуміємо що при тій системі, яка зараз є все сконцентровано на посаді голови адміністрації. Тобто голова обласної адміністрації є головним лобістом в уряді. Так воно побудовано. Бо навіть у Кабінеті міністрів нічого не роблять без схвалення Офісу президента. А там слухають голову адміністрації, який доносить свою думку про ситуацію у регіоні. Відповідно до цього там і діють.

Під час голосування за посаду голови обласної ради мова ж йшла не про голову адміністрації. Мова йшла про лідерів, які можуть очолити обласну раду. А лідером планувалось зробити Володимира Жаровського, його першим заступником хотіли обрати Івана Мунтяна, а другим заступником Віталія Ткачука. Фракція Єдиної альтернативи готова була підтримати кандидатуру від Слуги народу. Все залежало від того, які це будуть кандидатури. Я не міг переконати Фракцію ЄА в обласній раді проголосувати за запропонованих людей. Ось і все. Вони так само у фракції Єдина альтернатива самодостатні люди, які мають свої життєві принципи. І пояснити потім всім, чому вони голосували за названих людей… Це було складно переконати.

У нас існувала домовленість, що всі партії, які виграли вибори в обласну раду, претендують на керівні посади. Все залежало від запропонованих особистостей.

Щодо кримінальних справ, порушених проти членів нашої партії, вони всі наразі закриті за відсутністю предмету злочину. Просто було політичне завдання перед колишнім керівником прокуратури — нас знищити, але не вийшло. Наскільки я знаю, у Генеральній прокуратурі досі триває розслідування по колишній буковинській керівниці прокуратури.

Я готовий хоч щодня закликати керівництво обласної адміністрації патріотичніше відноситися до міста. Але розумію, що у їхньому пріоритеті Вікнянське ОТГ, у яке вони «вбамбурили» сто з лишком мільйонів гривень, побудували автобани у селах, де їздять 3-4 автомобіля в годину. Я розумію що це більш «пріоритет ніше» ніж Чернівці. Ви розумієте чому у Вікнянській ОТГ декілька фірм юридичних там перереєструвалися, це і різні організації, прикордонники чи силові структури. Які чомусь сплачують ПДФО у Веренчанці чи Вікні,— це несправедливо.

Насправді керівники ОТГ у області також не задоволені й обурені цим, але з багатьох причин вони про це не хочуть говорити вголос. Тобто відбувається непрозорий спосіб розподілу бюджетних грошей, які надходять через Фонд регіонального розвитку.

Наскільки я знаю в інших областях є негласні домовленості між мером обласного центру і головою ОДА про те, скільки місто генерує коштів в обласний бюджет, воно має право отримати ці кошти від державного фонду. На жаль, у нас цей розподіл відбувається не прозоро, не чесно і не справедливо. Все що в моїх силах я роблю, але достукатися до якогось здорового глузду мені важко, - заявив Роман Клічук.


Коментарі:
Більше новин по темі: