Роман Клічук про дрони на польському кордоні, реконструкцію стадіону “Буковина” та скандал з поліціянткою у гімназії №5. Подробиці

У Чернівцях відбулася щомісячна пресконференція міського голови Романа Клічука. У своєму вступному слові мер подякував ЗСУ за спокійну зиму, яка пройшла без відключень світла. Також міський голова подякував й природі за теплу погоду. Далі перейшли до поточних справ.

Роман Клічук повідомив, що протягом місяця міська рада вкотре закупила дрони, РЕБи та інші необхідне обладнання для однієї з наших бригад: “Нещодавно ми передали 82 дрони нашим військовим.Зараз на підході ще 160 FPV дронів, які через блокування, затримуються на польському кордоні. Думаю за кілька днів вони вже будуть у Чернівцях і ми передамо їх в черговий раз для наших військових”.

Чернівці у топ-6 рейтингу Prozorro

Роман Клічук нагадав, що Чернівці потрапили до десятки найуспішніших міст за продажем майна через Prozzoro. У рейтингу наше місто посіло 6 місце серед 26 українських міст:

“Вважаю, що це гарне досягнення для маленького міста увійти у шестірку найкращих. Це є свідченням того, що місто є прозорим й відкрито продає як землі, так і нерухомість на різних конкурасах”.

Ремонт водогону

Відповідаючи на питання журналістів про ремонт водогону Роман Клічук зауважив, що наразі тривають підготовчі роботи: “Усе вже узгоджено з підрядниками, тому залишились технічні речі. За прогнозами, в березні вже відбуватимуться перші роботи із заміни водогону на Дністер. На сьогодні затримка робіт стосується виключно технічних питань”, – зауважив мер.

Скандал у гімназії №5

Міський голова Чернівців Роман Клічук зазначив, що в міськраді проведуть розслідування щодо інциденту в гімназії №5: “Ситуацію з поліціанткою вирішать у поліції. Вже є відповідні звернення, й на моє ім'я, й на адресу поліції. Ми обов'язково проведемо розслідування. Цей факт є негідним. Директорці було запропоновано написати заяву самостійно, але вона відмовилася. Власне за результатами розслідування будемо приймати рішення", – зазначив мер міста.

Про можливу забудову на вул. Героїв Крут

Йшлося про земельну ділянку за адресою бульвар Героїв Крут, 12-А, на якій забудовник домігся знесення дитячого майданчику та планує будівництво. Наприкінці минулого року міська рада заявила про викуп цієї землі для суспільних потреб.

– Ми прийняли на сесії рішення викупити цю ділянку, але власник не згідний з цією пропозицією. Доведеться викуповувати в якомусь примусовому порядку. Ми пропонували обмін, власник не захотів, тож єдиний шлях – виключно викупити, – зазначив міський голова.

Експериментальна зупинка

Нещодавно на Соборній площі з’явилася скляна зупинка для громадського транспорту, встановлена навпроти оновленого скверу. Таке нововведення викликало нерозуміння у містян щодо змін у русі.

“Рух транспорту не буде змінено, ні цього року, ні наступного. Взагалі ця зупинка була експериментальною і найближчим часом її перемістять в інше місце. Її виготовили, ми її просто оглянули й за таким зразком будуть виготовлятися наступні зупинки у центральній частині міста”, – запевнив Роман Клічук.

Валідатори у приватних маршрутках

Міський голова повідомив, що до кінця цього року усі приватні чернівецькі маршрутки будуть обладнані валідаторами: “На даний час вже шість приватних перевізників погодилися поставити валідатори. Водночас є й такі, які не дали свою згоду. Домовлятимемося з кожним, цей процес тільки почався. Ми ставимо план, що протягом року всі маршрутки, які перебувають у приватній власності, обов’язково будуть із валідаторами”.

Коли у місті запрацюють МсDonald's та KFC

Роман Клічук висловив сподівання, що МсDonald's та KFC можуть відкритися у Чернівцях до 1 червня: “Ми живемо не у мирний період, добре що хоча б щось відкривається, створюються робочі місця. У Mcdonalds бачив, що вже завезли нове обладнання, є певні внутрішні труднощі по сертифікації, перевірці, по стану готовності. Що стосується KFC у них на 95% готові. Тому можемо чекати протягом місяця-двох відкриття. Є труднощі з набором персоналу, певні технічні питання, тому сказати точно, хто коли відкриється не можу. Думаю, що й власники ще не знають”.

Намети Remar S.O.S ще залишаються на Соборній

Мер Чернівців зазначив, що діяльність благодійної організації Remar S.O.S буде тривати у центрі міста попередньо до травня.

– У процесі перемовин з представниками Remar S.O.S. вирішили наразі залишити павільйони до травня. Благодійна організація наразі передбачає різні програми, які будуть спрямовані на внутрішньопереміщених осіб, малозахищених верств населення та дітей. Відтак, якщо ми будемо бачити потребу в їхній діяльності, то вони залишаться на площі й надалі. Але також ми обговорювали варіант перемістити їхню діяльність і в приміщення, щоб все не було на купі, – каже Роман Клічук.

Маршрути з Садгори до “Кварцу”

Прохання мешканців Садгори про транспортне сполучення з “Кварцом”, на жаль, поки що неможливо втілити в життя.

– Зараз є великий дефіцит водіїв громадського транспорту. Це стосується як комунальних, так приватних перевізників. Через це перевізники змушені скорочувати деякі маршрути. Наприклад є маршрут, на який ми оголошували тендер, але на нього ніхто не відгукнувся. Це пов’язано з війною. На сьогодні розширити маршрути й збільшити кількість автобусів просто немає можливості. Це людський фактор, – зауважив Роман Клічук.

Реконструкція стадіону “Буковина”

Йшлося на пресконференції й про нового спонсора футбольного клубу “Буковина” та реконструкцію стадіону. Міський голова Роман Клічук розповів, що радий людині, яка горить спортом й готова розвивати футбольний клуб.

– На сьогодні є домовленості, що "Демарт" вкладе кошти у світло й підігрів поля. Це є важливою умовою для розвитку команди. Також до нормального вигляду треба привести фасад і вбиральні. Треба й замінити крісла, яка мають поганий вигляд. Я вірю, що до нас повертається великий футбол і є шанс, що наша команда, буде другий раз за свою історію грати у Вищій Лізі, – зазначив Роман Клічук.

Про знесення вбиральні біля парку Федьковича

Нещодавно була знесена аварійна вбиральня, біля парку Федьковича. Та на її місці ні модульної вбиральні, ні будівництва нової нема.

Роман Клічук повідомив, що модульна вбиральня коштуватиме місту від 3 млн грн.

– На сьогодні модульні вбиральні є європейським стандартом, вони є зручними, краще обслуговуються. Всі парки й сквери у Чернівцях будуть з вбиральнями, тільки це питання часу і коштів. Це питання взагалі й до всіх попередніх влад. Чому вони не зробили нормальні вбиральні за скільки часу? Ми всі ці проблеми знаємо, але будемо вирішувати поступово, – повідомив міський голова.

Альона ЧОРНА, спеціально для БукІнфо (с)
Фото авторки


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації