Роман Клічук із заступниками відзвітували про рік роботи: зроблено багато, але потрібно зробити більше

Сьогодні у Культурно-мистецькому центрі імені І. Миколайчука відбулася звітна пресконференція Романа Клічука та його профільних заступників. Посадовці окреслили головні здобутки за рік роботи та відповіли на питання журналістів.

– Рік був складним. Якщо окреслити в загальному, то я хочу перш за все відзначити створення більшості у Чернівецькій міській раді. Ми розуміємо, що всі реформи, які відбувають у місті, потребують підтримки депутатського корпусу. Дякую всім фракціям, які нас підтримують і які поставили інтереси міста вище за партійні. Я дякую фракціям «Пропозиція», «Європейська Солідарність», «Слуга народу» за злагоджену роботу на благо міста. Також ми перезавантажили цього року виконавчу структуру владу міста. В більшості ми не помилилися. Прийшли люди, які прагнуть дати свій досвід і знання розвитку Чернівців, – зазначив Роман Клічук.

Міський голова відзначив, що протягом року він та його заступники звітували про виконану роботу щомісяця: «Думаю, ви самі бачите, що у місті є прозорість і відкритість влади. Кожен з вас міг поставити питання і дізнатися про все, що вас цікавить».

Наголосив міський голова й на відкритих конкурсах нерухомості та землі: «Ми хочемо вибудувати певні правила, щоб кожен громадянин міста і кожен бізнесмен могли вільно отримати доступ до державних структур. І ми бачимо, що за цей період ми отримали довіру бізнесу, який зрозумів, що нарешті у Чернівцях є однакові правила для всіх. Також цього року ми відновили співпрацю з містами-побратимами. Це великий потенціал для розвитку».

Мер Чернівців Роман Клічук

Роман Клічук відзначив високий рівень боротьби з коронавірусом: «Всі чекали, що будуть якісь катаклізми. Але ми гідно пройшли це випробування. Чернівці не перейшли у «червону зону». Ми розуміємо, що потрапивши у цю зону, ми б отримали багато шкоди для бюджету міста та бізнесу».

– Хочу відзначити, що наша команда знає як робити, що робити, вона вже розібралася в усіх процесах. І ми обов’язково зробимо наше місто комфортним, охайним і красивим, – підкреслив Роман Клічук.

Парків і скверів ставатиме більше

Заступник Чернівецького міського голови Василь Зазуляк розповів про важливі здобутки за рік. Йшлося про ремонт доріг, тротуарів, платні парковки, реконструкцію скверів. Зокрема цього року вдалося оновити сквер біля Резиденції: «Більшість чернівчан ним задоволена.

В той же час ми розуміємо, що скверів, парків має бути набагато більше. У наступному році в нас передбачено фінансування у 15 мільйонів гривень. Цих коштів буде достатньо, щоб ми створили набагато більше скверів. У нас єтакож маленькі сквери, ціна фінансування яких сотні тисяч гривень. Але є й великі проєкти. Як, наприклад, сквер на вулиці Кордуби. Також великих коштів потребує Театральна площа, хочемо оновити елементи благоустрою, хочемо розпочати першу чергу робіт по Центральній площі. Також не забуваємо про периферію. У Садгорі є центральний сквер і я переконаний, що у 2022 році ми завершимо роботи із його упорядкуванням».Також у планах створення нових дитячих та спортивних майданчиків.

За Кармелюка буде мільйонний штраф

Коли йшла мова про ремонт багатостраждальної вулиці Кармелюка Василь Зазуляк зазначив, що фірму «Євродор», яка не вклалася у терміни виконання робіт, оштрафують. Фірмі доведеться сплатити 1,4 млн гривень: «Ця фірма дуже сильно підвела нас. Вони не виконали вчасно ремонт дороги, тому будемо їх штрафувати. Ми не маємо бігти за підрядниками. Роботи на дорогах не мають закінчуватися 31 грудня, а набагато швидше. І якщо є така потреба, щоб був час виправити недоліки».

Розвиток транспорту

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Ігор Крохмаль повідомив, що за рік було зроблено немало. Зокрема відновлення авіасполучення.

– Найперше – ми створили новий департамент транспорту та окремих питань комунального господарства. Вдалося це зробити навіть без збільшення штату міської ради. В першу чергу розробили програми розвитку електротранспорту та автотранспорту. І не тільки розробили, але й реалізовуємо. Ви були свідками поставки перших п’яти автобусів. Ми вивчаємо досвід інших міст і розуміємо, що маємо розвиватися та бути конкурентними. Наразі проводять тендерні процедури по електротранспорту. І вже у першому кварталі очікуємо закупівлю нових тролейбусів. Наша мета – забезпечити комфорт чернівчан. Також працюємо над сполученням з Чорнівкою та Коровією. До Коровії курсує автобус. Над кісним сполученням із Чорнівкою наразі працюємо, – зазначив Ігор Крохмаль.

Щодо реконструкції аеропорту Ігор Крохмаль повідомив: «Ми виконали всі вимоги, які до нас висувало Міністерство інфраструктури України, внесли зміни до проєктно-кошторичної документації та передали її для того, щоби розпочалася реконструкція нашого летовища. Це дасть можливість розвиватися аеропорту набагато інтенсивніше».

Також посадовець повідомив про сортування побутового сміття, що є важливим як для екології так і для бюджету міста: «Ми вперше в історії міста розпочали роботу на полігоні. Сортуємо на полігоні тверді побутові відходи. Підприємство вже отримує прибутки і це дає оптимістичний посил. Також будемо працювати над роздільним сортуванням.

Шанси на розвиток

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Євгеній Маховіков відзначив результати впровадження відкритих аукціонів: «Це дуже важливо. Всі аукціони – відкриті. Як з продажу землі, так і комунального майна».

Також посадовець відзначив високий рівень співпраці з Міжнародними інституціями: «Зокрема ми отримали кредит на «Водоканал». Цього року вже зробили платежі за гіпохлоридну станцію і у січні 2022 року очікується підписання угоди і початок ремонту багатостраждального водогону». Також Євгеній Маховіков наголосив на підтримці малого та середнього бізнесу та розвитку транспорту у місті.

Заступник міського голови Юрій Лесюк розповів зокрема про закупівлю квартир для переселенців, підтримку медиків, які борються з коронавірусом та виплати вразливим категоріям населення.

– Цього року відбулося важливі відкриття – «Кризова кімната», «Турбота» та програми «Друг дитини». Ми тісно співпрацюємо із Фондом Марти Левченко та будемо продовжувати допомагати людям, які опинилися у біді, – зауважив Юрій Лесюк. Також посадовець відзначив високий рівень роботи КУ «Резиденція молоді», яка працює для молоді та розвитку міста.

Стадіон «Буковина» отримає нове життя

Як розповів заступник міського голови Василяь Зазуляк, стадіон «Буковина» планують зробити багатофункціональним об’єктом. Зараз тривають роботи із розробки ескізного проекту оновленого стадіону та розробки проектно-кошторисної документації.

– Аби стадіон «Буковина» став не лише місцем для футбольних матчів, а й інших спортивних заходів необхідно, щоб він відповідав певним вимогам. Ми вже неодноразово спілкувалися із фахівцями, було проведено конкурс, але маємо розуміти, що проєктна робота вартує внеликих коштів. Тож плануємо зробити стадіон багатофункціональним, не тільки для спорту. Там мають проводитися змагання з максимальною кількістю видів легкої атлетики, інші заходи. А це тягне за собою дуже багато вимог. Зважаючи на те, що ремонт стадіону вимагає великих коштів, місцевого бюджету не вистачить і нам буде потрібна допомога держави. Маю надію, що вже найближчими місяцями ми дамо ескізний проект на обговорення та запустимо проєктні роботи, розуміємо, що це мільйони гривень і без допомоги державного бюджету не обійтися, але без грамонтної проектно-кошторисної документації ми навіть не зможемо цю пропозицію подати, – зазначив посадовець.

Розвиток туризму

Щодо розитку туризму, перші особи міста повідомили про повернення «Червоної рути», відновлення фестивалю «Міжнародний конкурс Івасюка» та новий залізничний маршрут – Чернівці-Хотин-Кам’янець-Подільський.

Роман Клічук наголосив, що одним з напрямків розвитку туризму у місті стане відновлення фестивалів у Чернівцях: «В планах є різні фестивалі, які будемо проводити у нашому місті. Зараз уже є домовленість з організаторами та з «Українським фондом». Фонд обіцяв допомогти, щоб уже у вересні ми відновили фестиваль «Міжнародний конкурс Івасюка». Також ведуться перемовини з власниками бренду фестивалю «Червона рута», якщо вдасться домовитися, то можливо таки проведемо цей фестиваль».

Альона ЧОРНА, для БукІнфо (с)
Світлини авторки

Відеозапис звіту (Трансляція Чернівецької міської ради):


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації