Рада схвалила законопроєкт про "військовий ПДФО": наступного року Чернівці недоотримають 700 мільйонів гривень

Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроєкт, який передбачає передачу податку на дохід фізичних осіб військових від місцевих громад до державного бюджету. «За» проголосували 253 депутати. Так, «військовий ПДФО» зараховуватиметься до державного бюджету з 1 жовтня 2023 і до 31 грудня року, в якому закінчиться воєнний стан.

Скільки грошей недоотримає бюджет Чернівецької територіальної громади розповів заступник міського голови Чернівців Євгеній Маховіков, пише Медіа агенство АСС.

“Податок на доходи фізичних осіб отриманих від військових до місцевих бюджетів, починаючи з жовтня, буде спрямований до державного бюджету. На мою думку, це не дуже коректно називати «військовим ПДФО», адже сюди були включені і надходження до бюджету тих силових підрозділів, які завжди дислокувалися на території Чернівецької громади. Це зокрема Служба Безпеки, ДСНС, - каже Маховіков. - Через це ми можемо говорити, що у 2024 році бюджет Чернівецької громади недоотримає 700 млн, вони підуть до столиці. ПДФО становить близько 50% від всіх доходів, які формують бюджет територіальної громади. Інші 50% складають єдиний податок, плата за землю, надходження від приватизації землі чи об'єктів комунальної власності, акциз, за пальне в тому числі".

Надалі міська влада планує проводити комунікацію з наявними бізнесами та релокованими підприємствами, аби спонукати «виходити на світло» - офіційно працевлаштовувати працівників та підвищувати зарплати. Водночас Євгеній Маховіков зазначив, що через рішення про передачу ПДФО військових у держбюджет, місто не відмовлятиметься від «фундаментальних речей», адже було залучено чимало грантових коштів.

За словами заступника Чернівецького міського голови Євгенія Маховікова, від усіх воєнізованих підрозділів до міського бюджету надходило близько 65 мільйонів на місяць.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації