У Чернівцях ухвалили бюджет громади на 2024 рік. Пряма трансляція сесії Чернівецької міської ради

Сьогодні проходить чергова сесія Чернівецької міської ради. Перед її початком відбулася передача вогню від скаутської організації «Пласт» депутатам міської ради та міському голові Романові Клічуку.

На засіданні Чернівецької міської ради депутати проголосували з проєкт бюджету громади на 2024 рік. Понад 250 млн грн спрямували на видатки, пов’язані з війною.

Про це повідомляє С4 з посиланням на проєкт рішення міської ради.

Попри те, що у 2024 році у міському бюджеті не буде доходів від «військового» ПДФО, у міській раді прогнозують їх збільшення, як порівняти з 2023 роком. Цього року, за уточненим планом, місто заробило 3482,6 млн грн, а наступного – очікується збільшення до 3510,8 млн грн.

Очікується, що найбільше доходів загального фонду надійде від фізичних осіб, Єдиного податку, акцизного податку, а також податку на землю. Доходи також принесе орендна плата, податки на нерухоме майно та плата за надання адміністративних послуг.

Водночас у спеціальному фонді передбачається, що кошти надійдуть від Фонду охорони навколишнього природного середовища, бюджету розвитку, цільового фонду соціально-економічного розвитку громади, а також власних надходжень бюджетних установ.

Завдяки цьому у 2024 році планують у три етапи підняти мінімальну заробітну плату до 8 тис. грн, посадовий оклад працівника І розряду – до 3600 грн, а прожитковий мінімум мають збільшити до 2920 грн.

З бюджету найбільше коштів традиційно витратять на освіту, на яку спрямують 44,3%, а також на будівництво, енергозбереження та регіональний розвиток (13,6%), транспорт і дорожнє господарство (10,8%). Менше піде на здоров’я, соціальний захист та культуру.

Водночас з бюджету розвитку, який складатиме 608,9 млн грн, найбільше витрат планують спрямувати на виконання зобов’язань інвестиційними проєктами. Також кошти підуть на дороги, тротуари та міжбудинкові проїзди, співфінансування грантових проєктів, заходи з енергозбереження, ЖКГ, культуру та інші сфери громадського життя.

Крім того, у 2024 році планують надалі реалізовувати цільові програми, на які виділять 2112,5 млн грн. З них понад 840 млн передбачено на житлово-комунальне господарство та благоустрій територій, 213,6 млн грн – фінансову підтримку комунальних підприємств, 66,2 – громадський транспорт, 601,6 млн грн – соціальних захист населення та інтеграція ВПО, 227,6 – освіту, культуру, фізичну культуру та молодіжну політику. Частину грошей спрямують і на охорону здоров’я, економічний розвиток й інформатизацію, утримання і розвиток кладовищ.

На сесії запоановано розглянути понад 40 питань. З порядком денним сесії можна познайомитися ТУТ.

До вашої уваги - пряма трансляція сесії Чернівецької міської ради на Youtube каналі С4:


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації