П'ятий з кінця. Стало відомо, яка зарплата в міського голови Чернівців Клічука серед очільників інших міст

Міський голова Чернівців Роман Клічук за пів року заробив 299 тисяч гривень. Це одна з найнижчих зарплат міського голови в Україні — він на п'ятому місці з кінця серед очільників інших міст. Про це повідомляє аналітичний портал "Слово і Діло".

Найбільше за перше півріччя 2021 року заробив міський голова Запоріжжя Володимир Буряк. Його зарплата склала понад 709 тисяч гривень. Це у понад двічі більше, аніж зарплатня Клічука.

Мер Запоріжжя має найбільшу зарплату, мер Херсона – найменшу

Найбільш високооплачуваним за перше півріччя 2021-го став міський голова Запоріжжя Володимир Буряк. Його зарплата за пів року становила 709 395, 88 грн. Для порівняння: винагорода за працю столичного очільника Віталія Кличка майже вдвічі менша. Меру Києва за пів року нарахували 360 599, 84 грн.


Найменше грошей серед мерів за перше півріччя отримав міський очільник Херсона Ігор Колихаєв – 92 583, 56 грн. Водночас, як раніше з'ясували аналітики Слово і діло, саме він у свіжій декларації за 2020 рік задекларував найбільше землі з-поміж усіх своїх колег з інших облцентрів.

Міській владі Харкова вдалося піти від конкретної відповіді, тому зарплати очільників цього міста у рейтингу не враховано.

Львів і Тернопіль – найщедріші на зарплати заступників мерів

Перша десятка найбільш високооплачуваних заступників міських голів майже повністю складається із чиновників Львова і Тернополя.

Так, бізнес-омбудсмен Кіраль (заступник Садового) за пів року 2021-го заробив 636 150, 40 грн. Це – абсолютний рекорд серед заступників мерів українських облцентрів (якщо не враховувати Харків, міська влада якого, нагадаємо, уникнула конкретної відповіді).

Слово і діло вирішило дослідити, скільки заробляє місцева влада великих українських міст. Редакція направила запити до міськрад усіх облцентрів і склали рейтинг найдорожчих мерів та заступників за пів року 2021.

На дев'ятому місці списку заступників мерів з найбільшими зарплатами в Україні – заступник міського голови Кропивницького з питань діяльності виконавчих органів ради.

У цілому, найдорожче обходиться міське керівництво столиці – це пояснюється передусім кількістю заступників мера. Фінальна сума у 3,7 млн грн включає в себе зарплати аж 14 осіб.

Натомість менш як мільйон на всіх за пів року заробило міське керівництво Луцька та Херсона. Втім, це єдині облцентри, де зарплатний фонд керівництва ділиться менш ніж на п'ятьох людей: Херсон – 4, Луцьк – тільки 2.

Нагадаємо, депутати міськради встановили Чернівецькому міському голові оклад у 15 900 гривень на місяць. Також йому встановили надбавку за високі досягнення в роботі у розмірі 50% до окладу та премії. Клічук писав на своїй сторінці у Facebook, що віддає свою зарплату на благодійність під час карантинних обмежень.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації