"Осачук – несамостійна фігура. Там є Ковалюк, туди заходить Продан. Із-за політичних моментів ОДА стала античернівецькою", - екс-мер Чернівців Олексій Каспрук

Екс-міський голова Чернівців Олексій Каспрук, майже через рік своєї відставки, дав розлоге інтерв’ю нашим колегам з “Молодого буковинця”, де розмірковує на різноманітні теми політичного та господарчого життя міста і області. Нас зацікавила та частина інтерв’ю, де Олексій Павлович дав справжню оцінку "великим реХформаторам" у Чернівецькій ОДА, де він "зняв маски" і показав справжнє обличчя нинішніх керівників "будинку з левами" - Осачука і Ковалюка.

Пропонуємо вашій увазі фрагмент цього інтерв’ю:

– Чернівецька ОДА не розподілила Чернівцям грошей на ремонт доріг. Це продовження ворожнечі голови ОДА з мером?

– Теоретично вони можуть це аргументувати тим, що, мовляв, ви 200 мільйонів отримали на Хотинську? А це – половина обласного бюджету. Тому не морочте нам голову. Коли я говорив про конфлікт у стосунках з ОДА , мене не чули. Це – конфлікт інституцій. От говорили: Каспрук свариться з Осачуком, а Осачук насварив Каспрука на всеукраїнському рівні. Добре, поміняли, забрали Каспрука. Прийшов Роман Клічук, в якого з Осачуком давні приятельські стосунки, який був його радником. І що ми бачимо? Той самий конфлікт!

А все тому, що Осачук – несамостійна фігура. Там є Ковалюк, туди заходить Продан. Із-за політичних моментів обласна державна адміністрація стала античернівецькою. Тобто, такі видатні чернівчани як Осачук, який декларує, що він великий патріот міста, є античернівецьким. Адже про Чернівці він не думає взагалі.

Ні про один об’єкт, який мав бути зреалізований за державні кошти. У мене є інформація про те, що реконструкцію басейну в школі №27 у "будинку з левами" просто "зарубали". А це був найбільш готовий до реалізації проект! У нас є проектно-кошторисна документація, виграний тендер. Дайте нам фінансування і басейн буде! І хай губернатор на відкритті переріже там стрічку! Але, на жаль, блокування таких проектів робиться іноді навмисно.

– Таких інституційних конфліктів із попереднім головою ОДА Фищуком у вас не було?

– Рівень цих конфліктів залежить від рівня людей, які приймають рішення у міській владі і в ОДА. Не було конфліктів.

– Через вашу політичну близькість?

– Було спілкування, звісно. У мене з Олександром Георгійовичем були нормальні стосунки. Але не можу сказати, що була величезна підтримка від ОДА на той час. Мотивувалося все дуже просто: у міста є і так багато грошей, місту нічого не потрібно. А це неправильно, бо чернівчани сплачують до обласного бюджету величезні кошти.

Краще було, коли Павлюк був виконувачем обов’язків голови. Ми тоді вперше почали отримувати кошти. Скажімо, на вулицю Кармелюка, на поточний ремонт Хотинської. Михайло Вікторович більше переймався проблемами Чернівців.

Але зараз підтримки від області нема. Ми тільки чуємо про якісь суперпроекти, які, в тому числі, президенту у вуха вкладають. "Ой, давайте, побудуємо конгрес-холл!". На першій же нараді в університеті я сказав, що скептично до цього ставлюся: "Нам не треба ці "Нью-Васюки". Давайте краще зосередимося на чомусь, що вже є, що треба зробити!". Басейн у 27-ій школі. Дренажна галерея під університетом, щоб ми взагалі не втратили університет, і щоб не поїхала ця гора... На це потрібні величезні гроші, і їх ніхто не побачить, і ти не отримаєш жодного електорального ефекту. Це ті речі, які треба робити, не дивлячись на те, що вони тобі нічого не дадуть!

А вони починають: то спорткомплекс, то лукодром, то вже плавальний комплекс на Винниченка... Президенту сказали, що вже у вересні відкриваємо! Щось не чути гуркоту екскаваторів, які там щось роблять... Вони зосередились на області й на селі Вікно. З того, що знаю з різних джерел, вони роблять усе, щоби місто отримало якомога менше податків від структур, які підпорядковані області. Розпорошують податки з обласних структур по області, щоб місто не мало надходжень.

Але дасть Бог, і це мине, - заявив в інтерв’ю МБ екс-мер Чернівців Олексій Каспрук.


Коментарі:
Більше новин по темі: