Орендар «Української Книги» хоче віддати приміщення в суборенду під магазин?

Підприємець Руслан Серафінчан, який у 2020 році отримав в оренду приміщення книгарні «Українська Книга» (Центральна площа, 10), просить у міста дозволу передати його в суборенду для здійснення підприємницької діяльності.

Про це повідомив у Фейсбук громадський активіст та депутат Чернівецької райради Артем Жук. Він нагадав, що приміщення надавалося в оренду на 10 років під культурно-мистецький центр, але по факту орендар «створив там кав’ярню-сладкарню, символічно закривши всі книги у «книгосховища», цитує допис телеканал "Чернівці".

Артем Жук наголосив, що міська рада попереднього скликання передала приміщення площею 152 кв.м у самісінькому центрі Чернівців без аукціону з орендною ставкою близько 3700 грн на місяць.

За його словами, орендар вже зробив ремонт приміщення в історичній будівлі без погодження з власником та без дозволу Міністерства культури України, а передача в оренду державного та комунального майна без аукціону взагалі є грубим порушенням вимог Закону України. Наразі передачу об’єкта комунальної власності оскаржує місцева прокуратура.

«Чернівецька окружна прокуратура звернулась до Господарського суду Чернівецької області. Прокуратура вимагає визнати незаконним і скасувати рішення Чернівецької міської ради минулого скликання про продовження договору оренди приміщення на 10 років. Також вимагають визнати недійсним додатковий договір, укладений з орендарем на 10 років», – написав Артем Жук на своїй сторінці у Facebook та зазначив, що судове засідання відбудеться 26 січня цього року.

Що вже наробив новий орендар та в чому проблема?

Ремонт приміщення був зроблений без погодження з власником та без дозволу Міністерства культури України;

Оренда була продовжена з грубим порушенням вимог Закону України "Про оренду державного та комунального майна". Право на оренду міського приміщення надається виключно через аукціон. Якого, звісно ж, не було;

Приміщення було взято під культурно-мистецький центр, але по факту орендар створив там кав’ярню-сладкарню, символічно закривши всі книги у «книгосховища». До того ж, орендар просить у міста надати йому це приміщення у суборенду для здійснення підприємницької діяльності.


Коментарі:
Більше новин по темі: