Омелян розповів, чи збудують залізницю з Чернівців до Кам’янець-Подільського

Колишній міністр інфраструктури України Володимир Омелян дав оцінку можливості прокладання залізничної колії з Чернівців до Кам’янець-Подільського.

Про це Омелян повідомив у коментарі molbuk.ua

"Проєкт однозначно потрібний, бо, на жаль, Чернівці досі не мають зручного залізничного сполучення з Києвом. А проїзд потягом із Буковини до столиці становить приблизно 12 годин. Тож, якщо ми говоримо про проєкт залізничного сполучення через Кам’янець-Подільський, то його цілком реально зробити. Та на це потрібно передбачити від 10 до 30 мільярдів гривень. Там складна історія: потрібно будувати новий міст через Дністер. Треба також будувати нову ділянку залізниці від Кам’янця до Чернівців, повністю електрифікувати ділянку залізниці до Києва. Тобто роботи потрібні будуть дуже серйозні...", – сказав екс-міністр.

Колишній міністр інфраструктури України Володимир Омелян

"Але це треба, бо в разі реалізації цього проєкту могли би запустити "Хюндай" сполученням "Кам’янець-Подільський – Чернівці", яким можна було би дістатись зі столиці до Чернівців за якихось п’ять-шість годин. Звичайно, це було би супервигідно для пасажирів. Щоправда, цей проєкт не буде комерційно вигідний, зауважує Володимир Омелян. Прогнозувати величезний потік пасажирів за цим напрямком неможливо. Крім того, йдеться тут лише про пасажирські перевезення", – додав Володимир Омелян.

"Для того, щоб говорити, наскільки серйозно нинішня влада підходить до реалізації цього проєкту, потрібно спершу побачити техніко-економічне обгрунтування і сам проєкт. Його наразі немає. Але це треба починати, хоч тільки на проєктування може піти до року. Саме будівництво розтягнеться ще на кілька років", – зауважив колишній міністр.

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський висловив здивування через те, що буковинцям доводиться проїжджати транзитом потягами через частину Молдови, аби дістатися столиці України.

Тоді президенту порадили розпочати будівництво 34 кілометрів залізниці, яка би пролягла від Чернівців до Кам’янця-Подільського.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації