На підтримку ЗСУ, правоохоронців та рятувальників Чернівецька міськрада виділили понад 16 мільйонів гривень

На підтримку ЗСУ, правоохоронців та рятувальників на сьогоднійшній сесії Чернівецької міської ради виділили понад 16 мільйонів гривень.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив міський голова Роман Клічук.

Крім цього, геріатричному пансіонату, “Турботі”, “Місту добра” та низці благодійних організацій міська рада передасть продукти з матеріального резерву. Йдеться про борошно, крупи та макаронні вироби.

Водночас, мер міста повідомив про інші рішення, які було позитивно проголосовано на сесії. Зокрема, двох військовослужбовців звільнили від сплати оренди за користування комунальним майном. Рішення буде діяти, допоки триває воєнний стан.

Місто також впроваджує процес дегазації сміттєзвалища. З біогазу, який виділяється при розкладанні відходів, добуватимуть електроенергію.

Виділили гроші на виготовлення проєктно-кошторисної документації на встановлення когенераційної установки. Її, за словами Клічука, розмістять на одній з великих котелень, відтак від спалювання газу будемо виробляти не тільки тепло, а й електроенергія.

Про що йдеться? На одній з великих котелень міста з’явиться когенераційна установка, тобто від спалювання газу там буде вироблятися не тільки тепло, а й електроенергія (до 1,5 мВт/год; для порівняння – це безперервна робота шести холодильників протягом року). Економія від такого апдейту – приблизно 2,5 млн грн в один зимовий місяць. При тому, що зможемо повністю забезпечувати цю котельню електроенергією. У Чернівцях технологія такого масштабу буде застосовуватися вперше, керівник Чернівцітеплокомуненерго Олександр Корчунов підписав відповідний меморандум з Агентством США з міжнародного розвитку.

Крім цього, на сьогоднішній сесії депутати прийняли Програму розвитку освіти на 2024-2026, затвердили перелік базової мережі культурних закладів, які хочуть зробити більш спроможними з надання якісних та комплексних послуг.

Водночас сесія міськради ще триває.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації