На чернівецькій Ратуші зупинився старовинний годинник, якому майже 170 років

На ратуші Чернівців зупинився годинник. Зараз він показує 12.00. Наразі невідомо, коли вдасться відновити його роботу через рідкісну деталь маятника, яка вийшла з ладу.

Про це у коментарі molbuk.ua розповів секретар Чернівецького виконкому Сергій Добржанський.

Він пояснив, що годинник зупинився вчора, 18 лютого, орієнтовно о десятій годині ранку.

За словами посадовця, тріснула пружина у маятниковому механізмі, якій шукають заміну. Деталь дуже рідкісна і для старовинного годинника її важко знайти.

"Зараз намагаємося деталь зробити власними силами, щоб все-таки запустити годинник. Також вже звернулися до усіх фахівців в Україні, щоб допомогли її придбати”, - сказав Сергій Добржанський.

У міській раді кажуть, що старовинний годинник ламався, але поломки такого серйозного механізму не було.

“Годинник зупинився о десятій ранку у неділю. Підтягнули стрілки до 12.00, щоб сурмач міг грати і не відмовлятися від цієї традиції. Є майстер, який доглядає за годинником постійно. Але зараз поламалася складна деталь. Хочемо запустити годинник якнайшвидше, але поки його ремонтуємо”, - зазначив Сергій Добржанський.

За інформацією МБ, рідкісний механічний годинник, встановлений на 50-метровій вежі ратуші, був виготовлений у Празі. Він служить чернівчанам уже майже 170 років. За цим годинником магістрат звіряв час із Віднем. Як писав історик Ігор Чеховський, ще на початку ХХ століття місцевий час випереджав віденський на 44 хвилини. Потреби залізничного транспорту та зв’язку змусили Чернівці перейти на спільний для всієї Австро-Угорщини центральноєвропейський час. Потім діяв бухарестський, московський, а з 1990 року – київський час, відповідно крутилися стрілки годинника на ратуші. Подібний годинник встановлено у Київській лаврі. За оцінкою фахівців, цей механізм дуже надійний та довговічний.

На фронтоні ратуші висить ще один годинник, колись його циферблат світився уночі. Його замовив у Празі й подарував місту Антон Кохановський (1817-1906) під час свого повторного обрання на пост бургомістра.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації