Місто Чернівці посіло 24 місце у рейтингу прозорості

НЕ ПОЧАТИЙ КРАЙ РОБОТИ /

31 березня громадська організація Трансперенсі Інтернешнл Україна презентувала результати двох рейтингів – Рейтингу прозорості 100 найбільших міст України та Рейтингу підзвітності 50 міст України

За результатами досліджень місто Чернівці посіло 24 місце у рейтингу прозорості (58,5 бали) та 5 місце у рейтингу підзвітності (20 балів). У порівнянні з 2019 роком, Чернівці підвищили рівень прозорості на чотири позиції: з 28 місця у 2019 році місто перемістилось на 24 місце у 2020 році. 

Хоча у міста присутня позитивна динаміка у порівнянні з попереднім роком, все ж зберігається тенденція низької оцінки прозорості окремих сфер. Мова йде про житлову політику, соціальні послуги, землекористування та будівельну політику. 

Рейтинг прозорості – результат оцінки прозорості діяльності міських рад 100 найбільших міст України. Аналітики ТІ Україна досліджували прозорість у 14 ключових сферах діяльності Чернівецької міської ради за 86 індикаторами методології. 

Таке рейтингування здійснюється щороку. Однак, рейтинг підзвітності міст України проводили вперше. Він дозволяє оцінити, наскільки задекларовані у документах та публічній комунікації зобов'язання міської влади співмірні із практикою та реальним досвідом жителів громади. Тут, згідно дослідження, у більшості сфер діяльності Чернівецької міської ради чернівчани мінімально можуть впливати на ухвалення рішень чи контролювати їхнє виконання.

 


Більше новин по темі:
Коментарі: