Купити землю без схем і скандалів. У Чернівцях проведуть перший відкритий земельний аукціон

У Чернівецькій міській раді відбулася пресконференція заступника Чернівецького міського голови Василя Зазуляка та директора департаменту урбаністики та архітектури Андрія Тимофійчука. Йшлося про електронний аукціон з продажу комерційно-привабливих земельних ділянок в межах міста, який відбудеться 9 грудня цього року.

Заступник міського голови Чернівців Василь Зазуляк

– Усього таких ділянок десять. Робота триває й надалі будуть виставлятися на аукціони різні ділянки як для комерційного призначення, так і для будівництва житла. Те, що особливо зможе поповнити наш бюджет розвитку – це продаж земельних ділянок під багатоквартирне житлове будівництво. У першу чергу ці аукціони важливі тим, що ми зможемо залучити фінанси до бюджету розвитку, а ці кошти будуть направлені на розбудову інфраструктури, на школи, садочки та інші потреби для розвитку міста. Друге – це те, що ці аукціони будуть проведені через ProZorro. Це унеможливить домовленості між різними учасниками, а місто зможе отримати справедливу ціну і вже 9 грудня ми побачимо, що ці цифри будуть ринковими і значними, - повідомив заступник Чернівецького міського голови Василь Зазуляк.

Посадовець додав, що продаж земельних ділянок це не тільки отримання коштів до бюджету розвитку. Це також створення робочих місць. Наприклад, одна посада будівельника створює ще 8 суміжних робочих місць. – Тому це один із тих локомотивів, який дозволяє місту рости і залучати нові ресурси. Земля сама по собі нічого не вартує, якщо на ній нічого немає. Коли на ній офісні, виробничі споруди, тоді місто процвітає. Хочу наголосити, що все буде відбуватися прозоро, можна буде слідкувати за проведенням торгів. Це буде досить цікаво, – каже посадовець.

Директор департаменту урбаністики та архітектури Андрій Тимофійчук

Директор департаменту урбаністики та архітектури Андрій Тимофійчук зауважив, що даний аукціон залучить максимально велику кількість людей: «До переліку земельних ділянок, які підлягають продажу ми підготували земельні ділянки комерційного призначення, житлового будівництва, одна ділянка призначена для індивідуального житлового будівництва і вона знаходиться у самому центрі Чернівців. По всіх ділянках комерційного призначення є готові мережі. Замовники зайдуть на фактично готову інфраструктуру, що дозволить швидко освоїти земельні ділянки».

Андрій Тимофійчук поділився, що наразі найбільш популярним серед будівництва житла є таунхауси: «Дуже цікава земельна ділянка на вул. Охтирській, 62 сотки, де можна побувати 40-50 зблокованих будинків. Відтак там можна сформувати один із елітних районів. Поруч прибережна захисна смуга, струмок, дерева. Можна облаштувати сквер».

Ще одна цікава ділянка чекає власників на провулку Набережному 14. – Нікому ця адреса нічого не каже, але ми фактично розпочали формування нового житлового масиву. Це в Садгорі, неподалік від автовокзалу. Також є привабливі ділянки на вул. Південно-Кільцевій та Нагірній. Я думаю, що саме цей аукціон дозволить показати, що бізнесменам не треба шукати схеми, ходити домовлятися, для того, щоб можна було отримати земельну ділянку і створити на ній бізнес, – додав Андрій Тимофійчук.

У коментарі БукІнфо заступник Чернівецького міського голови Василь Зазуляк розповів, що у Чернівцях багато є вільних земельних ділянок і надалі мінімум раз у квартал планується проводити великі аукціони: «Ми зараз хочемо започаткувати процес інвентаризації всіх земельних ділянок, для того, щоб можна було унеможливити виведення вільних земельних ділянок під різними схемами. Ми знаємо, що будується дуже багато, але від того бюджет міста не багатів. А зараз відкриті аукціони дозволять залучити кошти до бюджету розвитку міста. Для нас важливо, щоб земельні ділянки освоювалися належним чином. Тож відразу при аукціонах видаємо містобудівні умови та обмеження, де буде зафіксовано будівельні об’єми, які можна реалізовувати».

– На жаль, протягом багатьох років, постійно вибухали різні корупційні скандали. Земля яка вартувала мільйони доларів виводилася у місті через різні схеми. Зараз ми можемо із впевненістю сказати, що ми ці схеми заблокували й всі вільні ділянки намагаємося реалізовувати через електронні торги, – додав Василь Зазуляк.

У коментарі БукІнфо директор департаменту урбаністики та архітектури Андрій Тимофійчук розповів про специфіку даного аукціону: «Особливість попередніх періодів аукціонів це те, що до проведення аукціону за три години можна було з усіма познайомитися, поспілкуватися, переконати, або дотиснути. І тут ми виходимо на новий рівень, через електронні майданчики, де до моменту оголошення переможця ніхто не знає осіб, які беруть учать в аукціоні. Ми тільки знаємо, що учасники оплатили гарантійні внески».

Щодо попиту на земельні ділянки, то він є високим. – До мене постійно ця інформація надходить. Зважаючи на цей попит, ми й формуємо земельні ділянки. Я сподіваюся, що результати аукціону дадуть хороший сигнал, для того, щоб продовжити роботу у цьому напрямку, – зауважив Андрій Тимофійчук

Ознайомитись з усіма лотами, переглянути детальну інформацію та навіть подивитись відео з ділянок можна на сторінці https://www.facebook.com/DepartamentUA/

Альона ЧОРНА, для БукІнфо (с)
Фото авторки


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації