Криза з пальним через війну: у Чернівцях швидше за все подорожчає проїзд у маршрутках, невідкладними будуть лише аварійні роботи

Прес конференція заступників міського голови Василя Зазуляка та Ігоря Крохмаля щодо поточної ситуації з пальним та роботи комунальних підприємств міста.

Через паливну кризу в Україні та високі ціни на пальне, виконавчий комітет Чернівецької міськради розглядатиме питання підняття тарифів на проїзд у маршрутках. Про це на брифінгу розповів заступник міського голови Ігор Крохмаль.

За таких цін на пальне тариф 9 гривень економічно необґрунтований. Ми звернулися до перевізників, щоб вони подали економічно обґрунтовані тарифи і виконком буде їх розглядати”, - сказав Ігор Крохмаль.

За його словами, усі перевізники отримали повідомлення про необхідність надання документів для підвищення тарифів.

“Ми повинні отримати економічно обґрунтований розрахунок. Усі перевізники отримали повідомлення про необхідність надання цих документів. Їх розглядає експертиза і це триватиме не менше місяця, бо процедура складна. Шукаємо механізми для стимулювання перевізників, щоби вони не зупинилися”, - сказав Ігор Крохмаль.

За його словами, поки вдається втримати на маршрутах міста більше 70% приватних перевізників, а комунальний транспрот міста працює у штатному режимі без оптимізації графіків руху. “Як буде розвиватися ситуація надалі пов"язано виключно з тим, яка буде вартість і кількість пального”, - зазначив Ігор Крохмаль.

“Війна йде по всій країні, незалежно де проходять бойові дії. Зараз у нас на рахунках 280 мільйонів, але ми їх використати не можемо тому, що всі вони йдуть через єдиний казначейський рахунок. І коли стоїть питання оплати нашим віськовослужбовцям, інших важливих потреб, які оплачуються для забезпечення військових потреб, то ми не маємо морального права претендувати, щоб нам там щось закривали. Насправді ситуація така, що підприємства, які надали послуги, всі акти виконаня робіт зависли і не оплачуються. Ситуація досить проблемна. Можливо, навіть дійде до того, що деякі роботи доведеться зупинити і будемо проводити лише аваріні роботи у місті”, - заявив заступник мера міста Василь Зозуляк.


Коментарі:
Більше новин по темі: