Кінець епохи: На Соборній площі Чернівців за годину демонтували з постаменту пам‘ятник червоноармійцю

Довше «возилися» з документами. Всього за годину зняли пам‘ятник червоноармійцю з постаменту на Соборній площі. У жодному разі нищити його не будемо. Натомість перемістимо туди, де йому місце, зазначають у Чернівецькій міській раді.

Цьому передували публічні консультації, тож міська влада каже, що врахувала думку кожного, хто готовий був нею ділитися.

“Тоді абсолютна більшість просила забрати пам‘ятник – це ми і зробили! Також частина просила створити умовний «парк тоталітаризму» чи «парк нацизму» та перемістити солдата туди. Наш Департамент урбаністики та архітектури працює над ним з Мінкультом”, йдеться у повідомленні.

Що ж буде замість солдата – також вирішуватимемо всі разом, але вже після нашої перемоги. Реалізовувати ідеї будемо під час реконструкції громпростору . Що поки буде з солдатом? Він поїхав на зберігання, - повідомляє Ратуша у Фейсбук.


За день перенесли пам’ятник не одного, а двох червоноармійців. Щобільше, також відчепили пам’ятну табличку, що присвячена «пабєдобєсію» і так званій «Вітчизняній війні 1941-1945». Згодом це все переїде до умовного «парку тоталітаризму», - йдеться у повідомленні пресцентру Ратуші.

Тим часом Соборна площа та Центральний парк вже чисті. Також у планах очистити Центральний парк від надгробної споруди та поховань радянських солдатів. Для цього працюємо над тим, аби отримати дозвіл на ексгумацію. Як на нас, могили мають бути на кладовищі, а не у межах зони відпочинку, - йдеться у новому повідомленні.


Раніше у коментарі Суспільному історикиня Ганна Скорейко розповідала, що монумент Перемоги на Соборній площі з'явився ще до того, як входження Буковини до СРСР затвердили на Паризькій мирній конференції. Так радянська влада хотіла утвердитися на захопленій території.

За словами Скорейко, монумент Перемоги може мати мистецьку цінність через те, що він не є одним із тиражованих однакових пам'ятників, які встановлювали в СРСР. Авторкою пам'ятника була українська скульпторка Галина Петрашевич. Зводити його допомагали німецькі військовополонені на місці недобудованого монумента румунському Невідомому солдату.

Зараз пам'ятник руйнується і якщо його хочуть зберегти, то перебувати він має не на Соборній площі, а в історичному парку. За словами Скорейко, експонати в такому парку мали б нагадувати про тоталітарне минуле, через яке пройшли українці, бо не можна вписувати в історію тільки хороше.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації