Економічно обгрунтований тариф у тролейбусах Чернівців становить 12,25 грн. Маємо розвантажити бюджет - заступник мера Крохмаль

У Чернівцях пасажири у тролейбусах можуть почати сплачувати економічно обгрунтований тариф.

Про це у коментарі molbuk.ua сказав заступник міського голови Ігор Крохмаль.

"Економічно обгрунтований тариф у тролейбусах Чернівців становить 12, 25 гривні. Таким його затвердив виконком. Але пасажири сплачують 10 гривень за проїзд. Решту суми компенсує міський бюджет. Для міського бюджету в середньому виходить до 20 мільйонів гривень на рік. Тому зараз відбуваються громадські обговорення, щоб пасажири сплачували весь тариф, а міський бюджет різницю не компенсовував. Тому фактично тариф сам по собі не зросте, але пасажирам доведеться платити більше на дві гривні", - пояснює Ігор Крохмаль.

Водночас залишиться для школярів безкоштовний проїзд, для студентів - оплата 50 відсотків.

"Якщо зміни тарифу ухвалять, то для пасажирів проїзд коштуватиме 12 гривень, тоді студентам потрібно буде платити шість гривень. За перевезення школярів, студентів та пільговиків міська рада і далі буде компенсувати ЧТУ", - продовжує Ігор Крохмаль.

Фото: Суспільне

Зміни пояснюють тим, що таким чином хочуть розвантажити міський бюджет.

"З міських бюджетів забрали ПДФО військових, а є чималі потреби від військових, є питання щодо надходжень до бюджету. Тому вирішили розглянути можливість зміни тарифу, щоб зменшити навантаження на бюджет", - каже Ігор Крохмаль.

З 18 січня по перше лютого у Чернівцях відбуваються громадські обговорення щодо зміни тарифів на проїзд у тролейбусах. Подати пропозиції щодо тарифу можна в онлайн-формі. Вартість проїзду у тролейбусах востаннє збільшили першого жовтня 2022 року з п’яти до 10 гривень.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації