Добудова пам’ятника Героям Небесної Сотні стане одним із пріоритетних об’єктів Чернівецької міськради у 2021 році

1 з 4

ДАВНО ПОРА /

Завтра, 9 лютого на засіданні виконавчого комітету розглянуть можливість перерозподілу коштів міського бюджету аби можна було оголосити тендер на завершення робіт з улаштування пам’ятника Героям Небесної Сотні. Добудова пам’ятника Героям Небесної Сотні – один з пріоритетних об’єктів міськради у 2021 році, - повідомляє пресслужба Ратуші.

26 січня 2021 року за протокольним дорученням члена виконавчого комітету Олександра Ставчанського, яке підтримали 13 його колег, створено робочу групу, яка повинна з’ясувати, чому досі не завершили будівництво пам’ятника Героям Небесної Сотні у Чернівцях. Нині провели виїзне засідання комісії на об’єкті, щоб визначити, які роботи потрібно виконати аби врешті-решт завершити монумент.

«Ця комісія зібралась не просто так, аби «відіграти» і забути. Я, коли прийшов на посаду, одне з перших питань, яке поставив перед собою – це завершення пам’ятника Героям Небесної Сотні. Тому що, коли на цьому лише танцюють та піаряться деякі політики це не нормально»,- зазначив секретар виконавчого комітету Сергій Добржанський.

Зводити пам’ятник Героям Небесної Сотні у Чернівцях розпочали наприкінці 2019 року. Згідно з тендером, фірма-підрядник “Машинері” мала добудувати його до кінця 2020 року. Однак, по завершенню договору, монумент так і не здали в експлуатацію. За словами керівника підрядної організації Ігоря Старикова: не встигли завершити роботи, тому що, департамент не профінансував їх в повному обсязі. Працівники ж департаменту переконують, що саме з провини підрядника пам’ятник досі не завершений.

«В кінці серпня проектант привіз зразок фотографій, погодилися представники родин Щербанюка та Аксенина, ми погодили їх запуск в роботу, але підрядник виготовив свій макет»,- розповідає заступник директора департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Василина Маковійчук. Та додає, наприкінці 2020 року департамент мав на своїх рахунках гроші аби розрахуватись в повному обсязі, однак, через зволікання підрядника та не виконання ним умов договору, кошти довелось повернути.

«Такий серйозний об’єкт ми не можемо зробити 2 роки! З нас сміються, що ми не можемо вшанувати Героїв Небесної Сотні. На мою думку, разом з підрядником і технаглядом необхідно оцінити проведені роботи: якщо вони виконані якісно, то слід продовжити договір і завершити об’єкт. Якщо його будуть робити 2-3 підрядники – ми потім крайніх не знайдемо. Не факт, якщо прийде новий підрядник, то вартість робіт не зросте»,-переконує член виконавчого комітету Олександр Ставчанський.

Нині ж, аби завершити монумент необхідно провести новий тендер та віднайти в міському бюджеті кошти, а це – понад 1 мільйона гривень. Однак, за словами Сергія Добржанського, чернівецький міський голова та виконавчий комітет будуть робити усе можливе аби завершити його у найкоротший термін.

«Є пам’ятники, за які ми боролися. Саме таким є пам’ятник Героям Небесної Сотні. І наш обов’язок якнайшвидше завершити цей об’єкт»,– додав секретар виконавчого комітету.


Коментарі:
Більше новин по темі: