Депутати Чернівецької міськради хочуть дозволити собі їздити за кордон за місцем роботи без погодження міського голови - Суспільне
Депутатам Чернівецької міськради можуть дозволити виїздити за кордон за місцем роботи. Проєкт рішення про це розглянуть на червневій сесії міськради. Зараз для усіх відряджень потрібне розпорядження міського голови.
Як повідомля Суспільне Чернівці, у проєкті рішення сесії міськради пропонують дозволити депутатам їздити у закордонні відрядження за основним місцем роботи. Для цього депутат за три дні до відрядження повинен буде письмово повідомити секретаря міськради про мету виїзду, куди та наскільки їде, а також надати документ з підписом керівника установи чи організації, в якій працює.
Якщо ж відрядження стосується депутатських повноважень, то депутат повинен буде отримати на це погодження мера – поїздка відбувається згідно з його розпорядженням. Зараз для усіх відряджень потрібне таке розпорядження.
"Депутати мають й основне місце своєї роботи, тому мета поїздок може бути різною. До робочих обов'язків голова міськради нічого не має, але ухвалює рішення, відпускати депутатів чи ні – це трохи неправильно. Попереднє рішення нас дуже обмежувало в пересуваннях. Колеги жалілися, що мають важливі справи, але не можуть виїхати", – каже ініціаторка проєкту рішення, депутатка від фракції "Народний контроль" Світлана Каглянчук.
Водночас, згідно з проєктом рішення, відрядження оплачують самі депутати або сторона, яка їх приймає. Також депутат несе відповідальність за дотримання строків та порядок перетину держкордону.
3 червня депутат міськради Михайло Шкурей від фракції "Пропозиція" опублікував допис на своїй сторінці у Facebook про те, що міський голова не надав йому відрядження для отримання права на перетин кордону. За словами Шкурея, він мав привезти благодійну допомогу.
5 червня депутат від фракції "Пропозиція" Олексій Каспрук на своїй сторінці у Facebook написав, що Михайло на сесії висловив свою принципову позицію — проголосував проти приватизації колишнього тролейбусного депо на Проспекті Незалежності.
На пресконференції 6 червня Клічук сказав, що ситуація не пов'язана з голосуванням в залі.
"Була історія з депутатом обласної ради Волощуком, який виїхав у відрядження і не повернувся. В цей період правоохоронні органи, спецслужби порекомендували не відпускати до вияснення ситуації депутатів за кордон. І жодного відношення до голосування в залі чи торгування голосів немає", — сказав Клічук.
Водночас Клічук додав, що "депутати, як і всі інші люди, знаходять спосіб доставки допомоги в Україну".
"Привезти гуманітарку з будь-якої країни не складно, будучи у Чернівцях, не обов'язково їхати, є багато українців за кордоном, є благодійні фонди, депутат Шкурей знає про синьо-жовтий хрест, який є у всіх містах Німеччини", — каже він.
-
Дивні підпали старого ЧТУ, допомога армії, ремонт водогону і де нові тролейбуси: про що говорив Клічук на пресконференції
-
Чернівецька міськрада присвоїла звання "Почесний громадянин міста Чернівців" благодійниці Марті Левченко та полеглому воїну Дмитрові Сірману
-
Сесія Чернівецької міської ради: які рішення приймаються?
-
Чернівці підписали Меморандум про партнерство та співробітництво з Німецько-Українською промислово-торговельною палатою
-
Стартова ціна на приватизацію старого тролейбусного депо на проспекті Незалежності у Чернівцях рекордна для міста - заступник мера Маховіков
-
На проспекті Незалежності, де було тролейбусне депо, збудують торгово-розважальний компекс. Інших варіантів не розглядають - Клічук на пресконференції