Депутати Чернівецької міської ради просять Зеленського не забирати з місцевого бюджету військове ПДФО

Депутати Чернівецької міської ради проголосували за звернення до президента та Верховної Ради України щодо того, аби ПДФО з доходів військових та правоохоронців залишилися у місцевих бюджетах.

"За" висловилися 30 депутатів, пише molbuk.ua

Як відомо, у межах підготовки закону про держбюджет на 2024 рік Міністерство фінансів пропонує спрямувати ці доходи з місцевих бюджетів у державний.

На початку депутат від пропрезидентської партії "Слуга народу" Віталій Другановський наголосив, що ці кошти зараз надзвичайно потрібні захисникам, тому буде справедливо передати податки військових із місцевих бюджетів до державного.

"У нашій державі 19 місяць триває велика війна. Наші захисники відтісняють ворогів. Але для швидшого контрнаступу потрібна сучасна зброя – більше дронів, боєприпасів. Тому час подбати про розвиток потенціалу в державі. Важливо розуміти, що кошти на розбудову вітчизняного військово-промислового комплексу є всередині самої держави. Зокрема, це ті кошти, які сплачують самі військові у формі ПДФО.

Надходження ПДФО військовослужбовців із лютого минулого року збільшилися у 7,6 рази і складають понад 101 мільярд гривень. З початку 2023 року залишки місцевих бюджетів зросли на 86,4 мільярда гривень і на сьогодні становлять майже 202 млрд гривень. Значна частина цих грошей не використовуються взагалі. Через додаткове зростання у деяких громадах виникла спокуса витратити кошти на другорядні речі. Тому кожен свідомий громадянин обурювався через закупівлі овочерізок, укладання бруківки чи будівництво стадіонів. Це в той час, коли наша держава неймовірними зусиллями добивається допомоги від союзників, а люди донатять останні кошти на дрони.

Враховуючи ситуацію, Кабмін зареєстрував законопроєкт, згідно якого з 1 жовтня 2023 по 31 грудня 2024 року частини виплат від ПДФО військовослужбовців та поліцейських слід зарахувати до спецфонду держбюджету. Ці кошти будуть спрямовані у рівномірній кількості на виробництво вітчизняних дронів та боєприпасів.

Однак і тут окремі політсили почали сіяти зраду. Вони стверджують, що у всіх громадах хочуть вилучити надходження від ПДФО. Але це неправда. У законопроєкті йдеться виключно про ПДФО від доходів військових та поліцейських, і виключно на зазначений період. Наше суспільство вважає цей підхід абсолютно справедливим. Тим паче, до лютого 2022 року ми тут на місцях забезпечували свої потреби і без військового ПДФО. Тому не треба ділити країну на державу та громади, а перемога над ворогом – наше спільне завдання", - висловився Віталій Другановський.

Йому заперечив депутат від фракції "Європейська солідарність" та голова бюджетної комісії міськради Василь Максимюк, зазначивши, що у разі ухвалення законопроєкту у другому читанні складеться катастрофічна ситуація не те що з другорядними, а першочерговими потребами.

"Я підготував звернення, нехай президент та Верховна рада знають, що громади не підтримують вилучення коштів військових та правоохоронців із місцевих бюджетів. Пропоную залишити всі кошти у місцевих бюджетах, але на законодавчому рівні передбачити
70% з ПДФО, які окремо будуть сплачуватися військовими та правоохоронцями, виключно для оплати та придбання військового обладнання, техніки, амуніції. А 30% залишити у місцевому бюджеті і використовувати на будівництво шкіл, садочків, бомбосховищ, забезпечення харчоблоків шкіл, садків", - пропонує Максимюк.

"Якщо законопроєкт у другому читанні підтримають, це буде недоотримання міського бюджету у 2024 році близько 800 мільйонів гривень за попередніми розрахунками. Бюджет розвитку Чернівців у 2023 році становить 650 мільйонів. А це школи, садочки, бомбосховища. Отже, у 2024 році ми не зможемо говорити не те що про дороги і міжбудинкові проїзди, а й про жоден дах на школі, ремонти, придбання обладнання для закладів охорони здоров’я, утеплення у садочках.

Також проблема може виникнути і з забезпеченням громадян теплом та водою. На сьогодні ми програли суд, і буде питання про виділення 40 мільйонів "Чернівцігазу". Це борг, який держава нам повинна повернути за різницю в тарифах. Але цих коштів ми уже, передбачаю, не побачимо.

Крім того, - але це ще не точна інформація, - з першого січня 2024 року при тому, що держава забороняє підняття тарифів, держава знімає з себе обов’язок компенсації покриття різниці в тарифах. Тож ситуація у цьому випадку прогнозується бути не те що поганою, а катастрофічною", - каже депутат.

Депутат від фракції "Єдина альтернатива" Тарас Прокоп підтримав звернення:

"Я займався реформою місцевої децентралізації, і дотичний до військової служби. Тож хочу висловитися. По-перше, це дійсно певне обмеження реформи децентралізації. По-друге, знаю, що процедури в державі прописані так, що набагато легше на місцях військовослужбовцям отримати певне забезпечення, аніж від центральних органів влади. Сумно те, що ці процедури досі не підігнані під нинішні реалії. І так складається, що дуже багато майна, яке ми використовуємо, в тому числі зброю, не є у нас прописане ні по штатах, ніде не обліковується. Через це виникає потреба в інших закупівлях, які можна зробити іншими способами, не виходячи на Міноборони. Тому важливо, щоби це ПДФО залишилося і саме органи місцевого самоврядування забезпечували потреби військових. Це позиція більшості військових, із якими я працюю", - сказав Т. Прокоп.

Як відомо, невдовзі Уряд має представити проєкт бюджету країни на 2024 рік. У рамках підготовки Закону "Про державний бюджет на 2024 рік" Кабмін пропонуватиме спрямувати всі надходження від податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з виплат військовим у державний бюджет. Тепер 64% надходжень від цього податку залишаються в місцевих бюджетах.

Простими словами, в Уряді планують вилучити ПДФО з виплат військовим і правоохоронцям із місцевих бюджетів. Таку пропозицію Міністерство фінансів вже вносило 2022-го, але в кінцевому варіанті документа від неї відмовилися на користь територіальних громад.



 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації