Давно пора! У Чернівцях вулицю Чкалова перейменують на вулицю першого космонавта України, буковинця Леоніда Каденюка

У Чернівцях вулицю Чкалова перейменують на вулицю Каденюка. За рішення проголосували депутати міськради на сесії 27 грудня.

Згідно з рішенням, перейменують також провулок Чкалова на провулок Каденюка, пише Суспільне.

В інтерв'ю Суспільному голова топонімічної комісії Марина Кирилюк казала, жителям вулиці після перейменування не потрібно змінювати документи на житло, якщо вони не вчиняють будь-яких дій з цією власністю. Перереєстровуватись потрібно у разі оформлення спадщини, продажу та переоформлення.

З 2014 року у Чернівцях перейменували приблизно 90 вулиць. Серед них — протяжні, зокрема Героїв Майдану та Небесної Сотні.

Загалом у Чернівцях планують перейменувати ще приблизно 200 вулиць, назви яких пов'язані з росією. Топонімічна комісія розпочала роботу по перейменуванню вулиць, які походять від назв російських міст чи названі на честь російських і радянських діячів.

Наприкінці жовтня цьогоріч депутати проголосували за перейменування понад 50 вулиць та провулків, назви яких пов'язані з Росією чи СРСР.

Леонід Каденюк — уродженець села Клішківці, Чернівецької області. Перший космонавт України, який здійснив політ у космос, льотчик-випробувач, генерал-майор військово-повітряних сил України, Герой України. Здійснив політ у космос під час спільної українсько-американської наукової космічної місії STS-87 Space Shuttle Columbia (політ тривав з 19 листопада по 5 грудня 1997 року). Генерал-майор авіації, перший і єдиний астронавт незалежної України, народний депутат України 4-го скликання (2002-2006), Народний Посол України, Герой України (1997), кавалер ордена "За заслуги" III ступеня (2011), кавалер ордена "За мужність" (1998). Почесний громадянин міста Чернівці. Генерал-майор Збройних Сил України, Почесний доктор Чернівецького Національного університету імені Ю. Федьковича. Удостоєний медалі "За космічний політ" (1997).


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації