Чернівецька міськрада позбавила УПЦ права користування 22 земельними ділянками. Що це означає?

Депутати Чернівецької міської ради позбавили УПЦ МП права користування 22 земельних ділянок у місті. За відповідне рішення проголосувало 28 депутатів. Питання не обговорювали. Про це пише molbuk.ua з посиланням на пряму трансляцію сесії міської ради.

Перелік земельних ділянок,
яким припинити право постійного користування:

Релігійній громаді парафія на честь святителя Василія Чернівецько-Буковинської єпархії Української православної церкви, м.Чернівці, вулиця Південно-Кільцева,2-Б, Чернівецької області.

Релігійна громада парафії кафедрального собору на честь сходження святого духа Чернівецько-Буковинської єпархії Української православної церкви міста Чернівці (вул.Головна,85) Чернівецької області.

Релігійна громада парафія на честь Покрова Пресвятої Богородиці Чернівецько-Буковинської єпархії Української православної церкви міста Чернівці проспект Незалежності,107-В Чернівецької області.

Релігійній громаді парафії на честь святих архангелів Михаїла і Гавриїла Чернівецько-Буковинської єпархії Української православної церкви міста Чернівці вулиця Горіхівська,27 Чернівецької області земельною ділянкою за адресою вул.Горіхівська,27.

Релігійній громаді парафії на честь Святої Троїці Чернівецько-Буковинської єпархії Української православної церкви міста Чернівці Чернівецької області" земельною ділянкою за адресою вул.Золочівська,74.

Релігійній громаді парафіі на честь Різдва Пресвятої Богородиці Чернівецько-Буковинської єпархії Української православної церкви міста Чернівці вулиця Кубинська,15 Чернівецької області".

Релігійній громаді парафія на честь Святителя Спиридона Чернівецько-Буковинської єпархії Української православної церкви міста Чернівці вулиця Квітковського, 8.

Релігійній громаді парафії на честь Вознесіння Господнього Чернівецько-Буковинської єпархії Української православної церкви міста Чернівці Чернівецької області земельною ділянкою за адресою вул.Руська,235-Г.

Релігійній організації парафії Чернівецько-Буковинської єпархії Української православної церкви Свято-Николаївського храму міста Чернівці (вул.Руська,35).

Релігійній громаді парафія на честь Святих апостолів Петра і Павла Чернівецько-Буковинської єпархії Української православної церкви міста Чернівці вулиця Сторожинецька,25 Чернівецької області.

Релігійній громаді парафії на честь Святителя Николая Чернівецько-Буковинської єпархії Української православної церкви міста Чернівці Чернівецької області за адресою вул.Ткачука Петра,1.

Чоловічому монастирю Різдва Пресвятої Богородиці Гореча у місті Чернівці Чернівецько-Буковинської єпархії Української православної церкви земельною ділянкою за адресою вул.Троянівська,1.

Свято-Введенському жіночому монастирю Чернівецько-Буковинської Єпархії Української Православної Церкви" земельною ділянкою за адресою вул.Буковинська,10.

Релігійній громаді парафія на честь святителя Николая Чернівецько-Буковинської єпархії Української православної церкви міста Чернівці вулиця Вереснева,4 Чернівецької області за адресою вул.Вереснева,4.

Релігійній громаді парафія на честь Святого апостола Андрія Чернівецько-Буковинської єпархії Української православної церкви міста Чернівці Чернівецької області за адресою вул.Руська,287-Ж.

Релігійній громаді парафія на честь Покрова Пресвятої Богородиці Чернівецько-Буковинської єпархії Української православної церкви міста Чернівці вулиця Каштанова,37-Е.

Релігійній організації "Управління Чернівецько-Буковинської єпархії Української православної церкви" земельною ділянкою за адресою вул.Руська,33.

Релігійній організації "Управління Чернівецько-Буковинської Єпархії Української Православної Церкви" земельною ділянкою за адресою вул.Марка Черемшини,10-А.

Релігійній громаді парафії на честь Успіння Пресвятої Богородиці Чернівецько-Буковинської Єпархії Української Православної церкви міста Чернівці вулиця Путильська,30-Г.

Релігійній громаді парафії на честь святих архангелів Михаїла і Гавриїла Чернівецько-Буковинської Єпархії Української Православної церкви села Чорнівка Новоселицького району Чернівецької області" земельною ділянкою за адресою вул.Головна,1, с.Чорнівка Чернівецького району.

Релігійній громаді парафії на честь Святих Архангелів Михаїла і Гавриїла Чернівецько-Буковинської Єпархії Української Православної церкви села Коровія Глибоцького району Чернівецької області земельною ділянкою за адресою с.Коровія, Чернівецького району.


Загалом, церкви УПЦ у Чернівцях займають площу майже 14 гектарів. Найбільші земельні ділянки має Свято-Духівський Кафедральний собор, що на вулиці Головній, 85 – майже 1,4 га. Церква Вознесіння Господнього УПЦ на вулиці Руська,235-Г має земельну ділянку площею 1,5 га. Чоловічий монастир Різдва Пресвятої Богородиці Гореча використовує земельну ділянку площею 1,5 га, а також має ще 1,5 га додатковoї землі. Усі інші церкви займають площу до гектара землі.

Раніше повідомлялося, що у Чернівцях зареєстрували петицію, щоб скасувати усі договори міста з УПЦ МП. Петиція про розірвання всіх договорів між Чернівцями та УПЦ за два дні набрала пів тисячі голосів. Департамент урбаністики та архітектури зареєстрував проєкт рішення про припинення права користування земельними ділянками релігійними організаціями, які афілійовані з окупантами. Його розглянуть під час наступної сесії міськради.

Фото МБ

ОНОВЛЕНО

Заступник начальника департаменту урбаністики Чернівецької міської ради Денис Гречаний пояснив, що означає ухвалене рішення.

За словами Дениса Гречаного, після ухваленого рішення двері церков не зачинять, пише МБ.

“Рішення ухвалили щодо земельних ділянок, де знаходяться церкви УПЦ. Його прийняли на вимогу суспільства за аналогією таких обласних центрів, як Рівне та Хмельницький. Робили це відповідно до закону “Про свободу совісті та релігійних організацій”, також беручи до уваги релігієзнавчу експертизу, проведену за дорученням РНБО. Дійшли висновків, що УПЦ після прийняття свого нового статуту не розірвала зв’язки з Російською православною церквою. На підставі цих висновків і було міськрадою припинено право постійного користування земельними ділянками. Документи на право постійного користування земельними ділянками церквам у Чернівцях видавалися ще у 90-х - на початку 2000-х років для обслуговування будівель релігійних організацій”, - сказав посадовець.

Наразі питання стосується лише земельних ділянок, а не майна церков.

“Ніхто не буде вживати радикальних дій. Лише після прийняття на законодавчому рівні відповідних нормативних актів вирішуватимуть, що має бути з будівлями та майном УПЦ”, - зазначив Денис Гречаний.

Земельні ділянки церковних громад Чернівців, як були у комунальній власності міста, так і залишаються.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації