Чернівці зробили крок до закупівлі нових міських автобусів на умовах лізингу

Чернівецька міська рада сьогодні дала дозвіл комунальному підприємству "Чернівецьке тролейбусне управління" на закупівлю на лізингових умовах низькопідлогових автобусів для пасажирських перевезень у місті. Як повідомляє molbuk.ua, відповідне рішення міськрада ухвалила сьогодні на черговій сесії 24-ма голосами депутатів.

Згідно з ухваленим рішенням, ЧТУ надали дозвіл на закупівлю рухомого складу. Міськрада вирішила, що лізингодавцем має бути банк, у якому держава прямо або опосередковано володіє 50 або більше відсотками статутного капіталу.

Рішення передбачає, що предметом лізингу є нові та вживані низькопідлогові автобуси, електробуси середньої та великої місткості категорії М3 класу-1 та класу-2, що відповідають екологічному стандарту не нижче ЄВРО-5, обладнані валідаторами, які відповідають вимогам системи електронного квитка, що використовується в громадському транспорті Чернівців.

Термін поставки автобусів, згідно з рішенням міськради – не більше шести місяців з дати укладання договору лізингу, а строк лізингу – до 60 місяців від дати першого акта приймання-передавання.

В ухваленому рішенні також вказано, що вартість предмета лізингу – не більше 103 900 тис грн, а відсоткова ставка за користування лізингом – не більше 12% річних у гривнях.

Разом з тим, рішення міськради передбачає, що комісія за управління кредитом має становити не більше, ніж 2% від суми кредитування за договором фінансового лізингу, але не менше, ніж 1000 гривень.

Водночас авансовий платіж не має перевищувати 30% від суми договору фінансового лізингу.

Як зазначається в ухваленому рішенні, Чернівецька міськрада бере на себе зобов‘язання щодо забезпечення виконання умов договору фінансового лізингу впродовж всього терміну його дії, у тому числі за рахунок коштів бюджету Чернівецької міської територіальної громади коштів.

За словами начальниці планово-економічного відділу департаменту житлово-комунального господарства Ольги Гладишевої, Чернівці мають намір придбати 40 автобусів. "20 із них ми плануємо закупити до кінця року, 10 – у 2022-му і ще 10 – у 2023-му", – сказала вона.

Окрім того, Гладишева повідомила, що очікується, що міськрада на закупівлю автобусів витратить 13 млн 537 тис грн. Окрім того, місто має сплатити 627 тис грн разової комісії.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації