Чернівці потрапили до рейтингу найбільш доступних українських міст

Нещодавно три нових претенденти доєднались до рейтингу доступності українських міст «Тостер». Це Чернівці, Житомир і Рівне. Саме на них ми зосередимо найбільшу увагу тут. Однак не забудемо й тих, хто вже відзначився при створенні рейтингу. Про це йдеться на сайті Dostupno.ua

Громадський транспорт: усе стабільно

Це вже третя редакція рейтингу, і кожного разу Івано-Франківськ впевнено очолює його частину, пов’язану з громадським транспортом — 30,47% (співвідношення низькопідлогового транспорту до загальної кількості). Нові міста в «Тостері» поки скромно розташувались одразу за топ-3: Чернівці (17,92%) і Житомир (16,49%).

Фото ГО "Доступно.UA"

Кому з новоприбулих особливо варто задуматись — це Рівному (5,85%), що не зайняло останнє місце лише завдяки низькому показнику Миколаєва (1,61%). Хоча щодо задуматись стосується всіх, включно з лідером. Адже поки що маршрутки залишаються бичем наших міст. Мабуть, головними факторами, що чекаєш від громадського транспорту, є безпека та комфорт. Хто хоч раз користувався маршрутками погодиться, що часто вони не можуть забезпечити цього. Цієї причини має бути достатньо міській владі, щоб розвивати доступний муніципальний громадський транспорт.

Аптеки: важливі як ніколи

Фото ГО "Доступно.UA"

Одна важлива ремарка: в нашому законодавстві є норма, що аптека може отримати ліцензію на роботу лише в випадку архітектурної доступності для маломобільних груп населення (люди літнього віку, особи з інвалідністю, люди з маленькими дітьми тощо). Тобто всі аптеки мають бути архітектурно доступними. У реальності ж виходить, що більшість аптек працює з порушенням законодавства, а лідером рейтингу є Рівне з показником 27,34%. Це не означає, що рівненські аптеки доступні на 27,34% чи такий відсоток аптек у місті є доступним. Це говорить, що всі перевірені нам аптеки в місті разом набрали такий відсоток балів зі 100% можливих.

Слідом розташувались Вінниця (24,06%) і Чернівці (23,51%). Інший новачок рейтингу Житомир посів п’яте місце з показником 22,21%.

Фото ГО "Доступно.UA"

Аптеки в більшості міст ми перевіряли напередодні початку пандемії COVID-19. Відтоді потреба доступності аптек стала гострішою: вони перетворились на критичну інфраструктуру, а можливість потрапити до них самостійно відкидає зайві контакти з незнайомцями та ризики захворіти.

Велодоріжки: розвивати альтернативу

Схожу історію має велоінфраструктура: бум на велосипеди почався ще під час першого карантину. Він став зрозумілою реакцією на закриття громадського транспорту, а після — можливістю зменшити контакти з людьми в транспорті та дістатись куди треба.

Фото ГО "Доступно.UA"

Вінниця, як і раніше, впевнено очолює цю частину рейтингу та випереджає найближчого конкурента — Чернігів — більш ніж на 5% (15,69% проти 9,03%). Нові міста в рейтингу показали низький результат: Чернівці (2,84%), Житомир (0,55%), а Рівне приєдналось до когорти міст, що не має інформації щодо кількості велодоріжок.

ЦНАП: недоступні адміністративні послуги

Чернігівський ЦНАП досі займає перше місце рейтингу (13 із 20 балів). При чому ми знаємо про позитивну зміну, що сталась від часу минулорічної перевірки: тоді ми знайшли невстановлений сповивальний столик, що мирно підпирав стіну. Під час нещодавньої перевірки міста для мапи доступності, ми виявили, що столик уже працює.

Фото ГО "Доступно.UA"

Нові міста зайняли позиції в середині рейтингу: Житомир (27,5%), Рівне (22,5%) і Чернівці (17,5%).

Сите та Рівне

Рівне заскочило на друге місце серед доступності закладів харчування з результатом 19,76%. Натомість Житомир і Чернівці показали досить низькі результати та розташувались у середині списку — 7,94% і 7% відповідно.

Фото ГО "Доступно.UA"

Також досить високі показник і місце Рівне показало в доступності супермаркетів, продуктових магазинів і ТЦ (4 місце - 19,44%). Хоча, щоб наздогнати лідера — Черкаси — йому потрібно набрати майже вдвічі більше балів (38,28%). Не кажучи вже, про Чернівці (5,66%) та Житомир (8,52%).

Трохи цікавих і дивних фактів:

🔹 маломобільним групам населення навряд вдасться самостійно потрапити до центральних будівель ДРАЦСу. Дев’ять із 13 міст отримали 0 балів з 20 можливих. Миколаїв набрав 1 бал, Тернопіль і Рівне — 2, а Чернівці цілих 7;

🔸 cоціальне таксі для людей з інвалідністю працює в усіх перевірених містах, окрім Кам’янець-Подільського та Чернівців;

🔹 жодне місто не отримало більше 50% балів по безбар’єрної центральної лікарні. Половину можливих балів отримали Суми;

🔸 Чернівецький центральний відділ поліції змістив із першого місця колег із Кам’янець-Подільського, набравши на два бали більше — 8 балів із 20. Раніше найближчі переслідувачі лідера мали цілий бал. Цю ситуацію трохи розвіяло Рівне - 2,5 бали з 20. Житомир заявив: “Все чи нічого”, і отримав 0 балів.

Погляд у майбутнє

Ось такий вигляд має рейтинг доступності міст «Тостер» на цей час:


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації