Чернівці отримали ще одне місто-побратима: мер Меца особисто приїхав на підписання угоди

Чернівці отримали ще одного міжнародного партнера. Одноголосним рішенням побратимство з нашим містом офіційно встановив муніципалітет міста Мец, Франція. Це перше французьке місто-побратим Чернівців.

Офіційне підписання угоди про партнерство відбулося сьогодні, 22 квітня, у сесійній залі Чернівецької міськради, пише molbuk.ua

Мер міста Мец Франсуа Гросдідьє особисто приїхав до Чернівців для підписання угоди. Як розповіли під час зустрічі, меру міста Мец з метою безпеки пропонували підписати угоду про співпрацю на кордоні з Україною, проте мер вирішив приїхати особисто.

Фото МБ
Фото МБ
Фото МБ

Франсуа Гродідьє зазначив, що французи захоплюються відвагою українців і підтримують їх у боротьбі.

Він запевнив, що підписання угоди зміцнить зв'язки Чернівців із Мецом у сфері культури, туризму, торгівлі. Також хочуть налагодити освітню співпрацю між ЧНУ та французькими вишами. Окрім того, Франсуа Гродідьє додав, що французи підтримують якнайшвидше приєднання України до ЄС.

Фото МБ

Довідка:

Місто Мец є адміністративним центром регіону Лотарингія, має значну історичну та культурну спадщину. Регіон межує з трьома країнами і має великий досвід в реалізації транскордонного співробітництва. Мец є важливим комерційним центром Північної Франції з найбільшою в країні Федерацією роздрібних торговців і підприємців. Останніми роками Мец просуває амбітну політику розвитку туризму, урбаністики та просторового планування, інформаційних технологій та автомобільної промисловості.

Співпраця між містами розпочалась між студентськими і науковими колами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Університетом Поля Верлена за сприяння Асоціації "Echanges Lorraine Ukraine" (Обміни Лотарингія Україна).


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації