Буковина: Хто на якому фронті воює. І як...

Війна припинила міжусобні чвари у буковинській владі, проте це не означає, що всі ті, хто до війни вдавав із себе батьків міста та області, пішли воювати з рашистами.

У той час, як чернівецький мер Роман Клічук забезпечує життєдіяльність міста, корегує роботу комунальних служб та критичної інфраструктури, організовує порядок у мегаполісі, налагоджує транспортне сполучення, яке діяло у Чернівцях до війни, і навіть починає ремонтувати дороги, а головне - розміщує сотні тисяч переселенців, воюючи з квартирними мародерами, про його опонентів на якихось фронтах, щось не дуже чутно.

Тоді як Клічук адресно, чітко, з прозорою бухгалтерією відправляє гуманітарні вантажі у різні області України і міста, які найбільше постраждали від ворожих бомбардувань, так звані опозиціонери у міській раді залишаються за кадром.

Як потужно війна просвічує всіх на порядність.

Бо ніхто наразі у місті не може сказати, на якому фронті бачив, наприклад, Василя Продана. У яких окопах всенародної боротьби помітили блиск його келарової маківки? Нема таких.

З його команди лише Анатолій Чесанов пішов у тероборону, це при проблемах зі здоров'ям і після операції на серці. Але Анатолій сформувався як особистість у військовому містечку, яке у Чернівцях називають "Пентагоном", тому його позиція зрозуміла і поважна.

Ще до армії, але у хитрий спосіб, намагався долучитися і Михайло Яринич, передавши на потреби війська 2 потримані російських "Ниви". Але активісти вже накопали, що "Ниви" мають чернігівську реєстрацію і є автівками чи то підібраними після біженців, чи то "віджатими". А головне - ненажерливими, як усе російське.

А ще судового переслідування позбувся Ростислав Білик, якому інкримінували підкуп студентів, можливо для того, щоб призватися у ЗСУ. Проте у камуфляжі його ніхто ще не бачив.

Зате часто люди бачать голову ОВА Сергія Осачука та його першого заступника Богдана Ковалюка. Обоє у камуфляжах, у справах, на розрив.

Так і має бути, Осачук відповідає за область, як Клічук теж приймає і розміщує біженців, забезпечує їх харчуванням, меддопомогою, а дітей доступом до нехай онлайн, але освіти. Губернатор навіть встигає бути на зв'язку з Віднем та іншими містами Європи.

А от інший головний камуфляж області Богдан Ковалюк, звалив на себе важку місію - приймати та розподіляти гуманітарку.

І, схоже, швидко зрозумів, що тут широке поле не тільки для розподілу та перерозподілу товарних груп і перевиховання фінансово скособоченого друга - Мунтяна, а й для власного та спільного з губернатором піару.

Що у руки не візьми: чи телефон з соцмережами, чи газети, які ще виходять, усюди інформація про несусвітнього доброчинця Богдана Ковалюка, без гуманітарки від якого пропала б воююча Україна.

Таке враження, що він не лише роздає іноземну допомогу, а сам її надає.

У соцмережах вже писали про дуже туманну і загадкову бухгалтерію при розподілі зі спортзалу, який став обласним гуманітарним хабом. Журналісти ніяк не можуть допитатися у Богдана Ковалюка та жіночок, котрі там снують з мішками краму як мурахи, жодних документів, які б показували, що відправлено, куди відправлено, ким отримано, перелічено і підписано? Нема такого.

Лише загальний фоновий безпардонний самопіар, як димова завіса.

От у Клічука з бухгалтерією гуманітарки все чітко, а у області постійні аврали та відмовки. І думати, що це лише тому, що Роман Клічук бізнесмен, а тому розуміє, що документи мають бути у порядку, я вважаю - не слід.

Річ у іншому. Там, де нема чіткої бухгалтерії, легше красти.

А люди вже подейкують, що гуманітарку з "Олімпії" нібито жваво роздають місцевими протестантськими церквами та перепродують на Калинці і у магазинах. А ще гуманітарні ліки буцімто реалізують в аптеках якогось Міші-гінеколога.

Але повернемося до піар-кампаній. На відміну від Ковалюка, той же голова фракції "Слуг народу" в обласній раді - Володимир Жаровський та інші слуги, які відправляють потребуючим допомогу куплену за власні кошти, а не надану Європою, роблять це тихо, скромно, з гідністю. І не рвуть на грудях флісові чи мікрофіброві камуфляжі.

А просто допомагають людям. Єдине фото із Жаровським та командою при формуванні партій гуманітарки на сайтах і у ФБ ледве вдалося знайти. Тоді як у Богдана Ковалюка виставлені цілі гуманітарні портфоліо.

Ну просто якимось рентгеном стала війна. Просвічує до кісток, думок та схем. Все висвічує.

Лише Василь Продан так ніде і не засвітився.

Влад СКИПАЛЬСЬКИЙ, спеціально для БукІнфо (с)
Фото взято із соціальних мереж


Коментарі:
Більше новин по темі: