Будуть вулиці Багряного, Стуса, Красняна, Кияка та Червоної калини: у Чернівецькій громаді депутати перейменували більше десяти вулиць

На території Чернівецької громади перейменували 13 вулиць. Відповідне рішення підтримали депутати на засіданні Чернівецької міської ради у четвер, 29 лютого.

Про це інформує БукІнфо з посиланям на Чернівецьку міську раду та пряму трансляцію з Ратуші.

Перейменували вулиці з метою дерусифікації міст, вшанування пам’яті видатних українців, а також героїв, що загинули під час російсько-української війни.

Інформаційно – довідковий матеріал до проєкту рішення міської ради
«Про перейменування вулиць та провулка в населених пунктах Чернівецької міської територіальної громади»

Вулиця Музичного товариства – історична назва вулиці Чайковського Петра.

Іван Багряний - (1906- 1963) український поет, прозаїк, драматург, публіцист, журналіст та політичний діяч. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Микола Яремчук - загинув 12 лютого 2023 року під Бахмутом. Він пішов на фронт добровольцем після свого старшого брата. На фронті був командиром взводу десантників. Микола Яремчук з дитинства займався карате, був учасником та призером міжнародних змагань, мав чорний пояс. Закінчив факультет фізичної культури та працював тренером.

Валерій Краснян - народився 20 лютого 1971 року. Восени 2014 року записався добровольцем у батальйон «Айдар». Учасник боїв за Щастя, Веселу Гору, Металіст, Савур-Могилу. Вивозив поранених з-під Іловайська. Згодом перейшов у Добровольчий український корпус, де його призначили командиром 2-ї штурмової роти 5-го батальйону. Рота воювала в найгарячіших точках — Піски, Донецький аеропорт, шахта «Бутівка». З початком повномасштабного російського вторгнення повернувся з-за кордону і вступив із лютого 2022 до лав Української добровольчої армії (де очолив «Роту Барса» у рідному 5-му батальйоні), а влітку 2022 — до 107-ї окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних сил України. Учасник боїв за Київ, Харків та Харківщину. Загинув 23 листопада 2022 року під час виконання бойового завдання в Харківській області, підірвавшись на міні. Похований 27 листопада 2022 року на Алеї Слави в м. Чернівцях.

Тара́с Кия́к - (23 березня 1944 —18 січня 2018) — український вчений-мовознавець, громадський та політичний діяч, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри теорії та практики перекладу з німецької мови Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка, почесний доктор Інституту придунайських країн та Центральної Європи у Відні, народний депутат ВР другого скликання, координатор групи «Конституційний центр», голова міжпарламентської групи «Україна-Німеччина» Верховної Ради України (1995–1998 рр.), один із засновників науково-дослідного Центру буковинознавства, голова Чернівецької обласної організації товариства «Просвіта» (1990–1995 рр.), голова Українського термінологічного товариства (від 2002 року), один із членів-засновників Демократичної партії України (1990–2003 рр.). Кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня. Автор статті 10 (про мову) Конституції України.

Іван Богун - (1618 — 1664) — видатний український військовий і державний діяч, козацький полководець часів Хмельниччини, соратник Богдана Хмельницького, полковник подільський, згодом — кальницький і паволоцький.

Григорій Сковорода - (1722 — 1794) — український філософ-містик, богослов, поет, педагог, можливо, і композитор літургійної музики. Мав значний вплив на сучасників і подальші покоління своїми байками, піснями, філософськими творами, а також способом життя, через що його називали «Сократом». Навчався в Києво-Могилянській академії.. Від 1769 року вів життя самітника й мандрівного філософа; мандрував переважно по Слобожанщині. Тоді ж почав писати філософські діалоги й трактати, в яких біблійна проблематика переплітається з ідеями платонізму та стоїцизму. Головним сенсом людського існування вважав самопізнання.

Василь Стус - (1938–1985) поет трагічної долі. Двічі він зазнавав арешту. Вперше це сталося у ніч із 12 на 13 січня 1972 року разом з Є. Сверстюком, І. Світличним та іншими. Їх звинуватили у зберіганні та розповсюдженні забороненої літератури. Головні теми його віршів воістину вічні – любов до України, мрії про свободу рідної країни й про свободу для кожної людини від чого б то не було – цьому поет віддав усе своє життя. Поезії Василя Стуса перекладені багатьма мовами і видаються великими тиражами англійською, французькою, німецькою тощо.

Євген Гребінка - (1812 - 1848) — український письменник, байкар, педагог, видавець Євген Гребінка успішно виступав і як прозаїк, автор історичних повістей, нарисів та роману «Чайковський», присвяченого подіям визвольної війни 1648—1654 років. Цей роман Іван Франко називав улюбленим твором галицько-руської молоді 1860—1870-х років. В історії української культури Гребінка залишився навічно ще й як щирий учасник у вирішенні Шевченкової долі, коли брав участь у викупленні його з кріпацтва та допоміг видати «Кобзар» 1840 року.

Анатолій Гринчук - загинув, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави під час російсько-Української війни.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації