На Буковині пара диких лелек знайшла прихисток під дахом людей

ФАУНА /
Під Чернівцями пара лелек знайшла прихисток під дахом людей, вимушено помінявши дику природу на людську увагу. 
 
"Люся до нас потрапила зі зламаним крилом, то ми їй наклали шину, але ніжка так і не прижилася, то ми їй милицю зробили, так вона з милицею і живе. А Масік був з вивихнутим крилом. І от теж так до нас потрапив", - розповіла Олеся Гакман, жителька Ленківців.
 
Обоє лелек випали з гнізд під час сну. Пані Олеся відзначає, що чомусь саме минулого року багато птахів так травмувалося.
 
"У нашому селі сім гнізд. Але того року не тільки Люся з Масіком упали з гнізда. Ще на паралельній вулиці впали двоє лелек, але їх там пси загризли", - сказала Олеся Гакман.
 
За словами орнітологів, прихисток у людей - єдиний шанс вижити цим хворим чи травмованим птахам.
 
"Лелеки, збираючись у зграю, а мігрують вони на південь зграями, влаштовують, так звані, лелечачі суди. Тобто вибраковують зі зграй особин свого виду, які не зможуть подолати такий шлях. Це хворих, поранених чи якихось інших особин. І от саме таким особинам допомагають люди пережити зиму у місцях гніздування", - пояснив Ігор Скільський, завідувач науково-експозиційного відділу природи Чернівецького краєзнавчого музею.
 
Нині, коли на Буковину повернулися журавлині ключі, лелеки свійські намагаються підтримувати контакт з одноплемінниками.
 
"Вони роблять перекличку з цими лелеками, які тепер от прилетіли. Так що вони собі спілкуються, дружно, нормально все", - запевнила жінка.
 
Та, оскільки повернутися до зграї ця пара навряд чи зможе, Олеся Гакман виділила новим "сусідам" місце для проживання серед іншої домашньої живності. І єдина допомога, яку готова прийняти від небайдужих, - харчі для лелек. Адже ці м’ясоїдні птахи з’їдають за день до двох кілограмів курячих шлуночків, вартість яких за 9 місяців зросла майже втричі.
 
БукІнфо (с)

DIM RIA
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації