38 % молоді не цікавляться політикою взагалі, а 51% не довіряють владі, - дослідження ГО “Центр молоді Чернівців”

1 з 6

ТАКІ РЕАЛІЇ /

38 % молоді не цікавляться політикою взагалі, а 51% не довіряють владі. Крім цього, за останні 5 років значно скоротилась кількість юних депутатів у Чернівецькій міській раді. Якщо у 2015 році під час місцевих виборів до міськради було обрано 19 депутатів з-поміж представників молоді, то у 2020 році цей показник зменшився і становить лише 8 людей. Такі результати дослідження днями оприлюднили ГО “Центр молоді Чернівців” та аналітичний центр “ADASTRA”.

Щодо аналогічного представництва в крайовій владі, то кількість депутатських портфелів для молодих політиків там також змінилась. Так, у 2015 році 25 % від загально кількості депутатів були з-поміж молоді представниками громад в Чернівецькій облраді, у 2020 році – 17,7%, - інформує пресцентр Ратуші.

Фахівці також розрахували індекс залученості молоді до громадсько-політичного життя у Чернівцях. Визначали його за кількома показниками: участь молоді у процесі голосування на виборах, в громадських організаціях та інше. Тож у нашому місті він становить 0,43. Беззаперечними лідерами рейтингу є Львів та Тернопіль, з показником який наближений до 1 (0- молодь не бере участі у громадсько-політичному житті, 1 – активно бере участь).

За словами співзасновниці ГО “Центр молоді Чернівців” Анастасії Головченко разом з однодумцями працюють над розбудовою молодіжної інфраструктури та розвитком молодіжної політики у Чернівцях й в Україні. Відтак хочуть аби й при Чернівецькій міській раді з’явився свій молодіжний парламент, подібний до молодіжної ради Буковини, що функціонує при Чернівецькій ОДА з минулого року.

За словами голови ГО «Центр молоді Чернівців» Олександра Гуляєва, місцевій молоді вкрай необхідна відповідна інфраструктура: “Подібних закладів, як молодіжний центр, по всьому місту (і в області зокрема) - лише одна установа комунального типу - Молодіжний центр "Резиденція молоді". Наразі відбувається наповнення приміщення центру, підключення його до електромережі, опалення та системи зв'язку, формування штатних одиниць та бюджету установи.

Робота над запуском установи йде вже третій рік. Але зараз процес набув нового оберту, адже в межах міської програми "Молодь Чернівців 2021-2023" на розвиток молодіжної інфраструктури виділено 1 млн 300 тис. грн. А це означає, що скоро відбудуться кадрові призначення та відкриття комунальної установи".

Тож, серед рекомендацій Чернівецькій міській раді були, зокрема, такі:

забезпечити устаткування, відкриття та функціонування МКУ Молодіжний центр “Резиденція молоді”;

створити комісію чи інший орган допоміжного характеру з питань молоді;

створити та забезпечити функціонування консультативно-дорадчого органу Молодіжна рада при Чернівецькій міськраді тощо.

Водночас, представник депутатського корпусу Тарас Прокоп запевнив, що Чернівецька міська рада буде сприяти розвитку молодіжної політики у Чернівцях. Щодо пропозицій, які владі подала ГО “Центр молоді Чернівців” депутат переконує, що частина з них уже в роботі й найближчим часом можна буде говорити про їхню реалізацію. Також Тарас Прокоп розповів, що нині у міськраді працюють над впровадженням грантової програми для громадських організацій, згідно з якою була б можливість щороку на конкурсній основі виділяти гроші для реалізації актуальних пропозицій.

“Чернівецька міська рада зацікавлена сприяти розвитку молоді й нас дуже тішить, що незважаючи на те, що деякі роботи ще незавершені, молодіжний центр функціонує. Дуже важливо, що він вже почав наповнюватись змістом. Це показує, що молодіжний центр справді потрібен. епутатський корпус фактично підтримав дофінансування його ремонту, не знаємо поки що, чи в достатньому обсязі, тому що ми бачили, які там є проблеми. Утім, якщо буде необхідність – ми можемо завітати до центру, подивитись в чому є потреба і чим можна допомогти, аби Резиденція повноцінно розпочала функціонувати”, - заявив Тарас Прокоп.

Начальник відділу у справах сім’ї та молоді подякувала за дослідження. Окрім того, Світлана Скригунець розповіла, що цього року Чернівці будуть боротися за звання “Молодіжної столиці України”


Коментарі:
Більше новин по темі: